fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówGrupa Azoty aktualizuje cenniki nawozów. Nawozy azotowe o wiele tańsze

Grupa Azoty aktualizuje cenniki nawozów. Nawozy azotowe o wiele tańsze

– Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen r/r pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r – czytamy w komunikacie Grupy.

Przyjrzyjmy się zatem nowo opublikowanemu cennikowi oficjalnego dystrybutora Grupy Azoty, Agrochemu Puławy. O ile w przypadku nawozów wieloskładnikowych nie ma zmian, to w nawozach azotowych widać wyraźne obniżki; Pulan kosztuje obecnie 2920 zł/t wobec 3675 zł/t w cenniku z trzeciej dekady grudnia. RSM 32 kosztuje obecnie 2490 zł/t wobec 3420 zł/t. Saletrzak 27 Standard Plus wyceniono na 2530 zł/t wobec 3460 zł/t. Poniżej cały cennik puławskiego Agrochemu:

cennik agrochem

– Spółka jednocześnie zwraca uwagę, iż w związku z przewidywaną zwiększoną ilością zamówień przed szczytem sezonu aplikacyjnego mogą nastąpić utrudnienia niezależne od Spółki, związane z zewnętrznym transportem i logistyką – czytamy w komunikacie.

Zobacz także:

Rusza loteria Grupy Azoty. Do wygrania ciągnik John Deere 5075E

4 KOMENTARZE

  1. NIE KUPOWAĆ TO CENA SAMA SPADNIE BO CO ZUPĘ BĘDĄ TYM SOLIĆ BANDA SYMULANTÓW I ZŁODZIEI TO JEST TZW PISOWSKI MONOPOL OBAJTKA DYKTUJE CENY JAK CHCE. JA OSOBISCIE DRUGI ROK JUZ NIE KUPUJĘ I TEZ IDZIE ŻYĆ JAK TO W POLSCE BYWA PRZYJDZIE SUSZA I CALY NAWÓZ I PIENIĄDZE W D…

  2. Sprawiedliwość. 2022 wzrost cen nawozow ponad 400% >wzrost cen pszenicy 100% , 2023 spadek cen nawozów 20% spadek cen pszenicy 100%. Ja w tym roku nie kupię nawozów bo to przeczy ekonomi i doprowadzi do bankructwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.