fbpx

Grupa Azoty aktualizuje cenniki nawozów. Nawozy azotowe o wiele tańsze

– Dzięki styczniowej stabilizacji cen gazu ziemnego na rynku europejskim, pomimo znaczącego wzrostu cen r/r pozostałych surowców używanych przy produkcji nawozów, w tym ceny energii elektrycznej, węgla, fosforytów i soli potasowej, Grupa Azoty obniża ceny nawozów od 1 lutego 2023 r – czytamy w komunikacie Grupy.

Przyjrzyjmy się zatem nowo opublikowanemu cennikowi oficjalnego dystrybutora Grupy Azoty, Agrochemu Puławy. O ile w przypadku nawozów wieloskładnikowych nie ma zmian, to w nawozach azotowych widać wyraźne obniżki; Pulan kosztuje obecnie 2920 zł/t wobec 3675 zł/t w cenniku z trzeciej dekady grudnia. RSM 32 kosztuje obecnie 2490 zł/t wobec 3420 zł/t. Saletrzak 27 Standard Plus wyceniono na 2530 zł/t wobec 3460 zł/t. Poniżej cały cennik puławskiego Agrochemu:

Samasz loteria - baner

cennik agrochem

– Spółka jednocześnie zwraca uwagę, iż w związku z przewidywaną zwiększoną ilością zamówień przed szczytem sezonu aplikacyjnego mogą nastąpić utrudnienia niezależne od Spółki, związane z zewnętrznym transportem i logistyką – czytamy w komunikacie.

Zobacz także:

Rusza loteria Grupy Azoty. Do wygrania ciągnik John Deere 5075E

SDF baner ciągnik
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

  1. NIE KUPOWAĆ TO CENA SAMA SPADNIE BO CO ZUPĘ BĘDĄ TYM SOLIĆ BANDA SYMULANTÓW I ZŁODZIEI TO JEST TZW PISOWSKI MONOPOL OBAJTKA DYKTUJE CENY JAK CHCE. JA OSOBISCIE DRUGI ROK JUZ NIE KUPUJĘ I TEZ IDZIE ŻYĆ JAK TO W POLSCE BYWA PRZYJDZIE SUSZA I CALY NAWÓZ I PIENIĄDZE W D…

  2. Sprawiedliwość. 2022 wzrost cen nawozow ponad 400% >wzrost cen pszenicy 100% , 2023 spadek cen nawozów 20% spadek cen pszenicy 100%. Ja w tym roku nie kupię nawozów bo to przeczy ekonomi i doprowadzi do bankructwa.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner