Gmina przyjazna rowerzystom

  Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze organizuje w ramach promocji turystyki rowerowej V już edycję ogólnopolskiego konkursu ,,Gmina przyjazna rowerzystom’’. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia.

  Celem konkursu jest upowszechnianie bezpiecznych form uprawiania turystyki rowerowej, promowania jednostek samorządowych tworzących infrastrukturę odpowiednią dla ruchu rowerowego, popularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów, popularyzują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, uczestniczą aktywnie w imprezach i akcjach rowerowych, wydają przewodniki i mapy dla rowerzystów

  Konkurs promuje gminy, które dbają o bezpieczeństwo rowerzystów, wspierają akcje „Bądź bezpieczny na rowerze”, zachęcają do jazdy w kaskach i kamizelkach odblaskowych, a także do znakowania rowerów. Ponadto  jest okazją do promocji gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia zaangażowania władz gmin, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w swoich okolicach.

  W zgłoszeniu udziału w konkursie należy podać: szczegółowy opis zrealizowanych inwestycji (m. in. długość dróg, ścieżek rowerowych i oznakowanych szlaków, ilość urządzeń, miejsc postojowych) w latach 2015 i 2016 w miarę możliwości z mapami i planami oraz dokumentacją fotograficzną, kopie publikacji prasowych, wydawnictwa własne, adresy portali, wykaz zorganizowanych imprez(rajdy, zloty) oraz informacje o innych działaniach uzasadniających starania o certyfikat, w tym o planowanych na przyszły rok, a także o długofalowym planie utrzymania i konserwacji istniejącej infrastruktury rowerowej.

  Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z dokumentacją należy przesyłać  do 10 sierpnia 2016 roku na adres:

  Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze,
  Zarząd Główny,
  00-075 Warszawa,
  ul. Senatorska 11

  z dopiskiem ,,Gmina przyjazna rowerzystom’’.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Please enter your name here
  Please enter your comment!

  Polityka Prywatności