fbpx

Głodne rzepaki – jak nawozić skutecznie i oszczędnie?

Choć plon rzepaku kształtuje się już jesienią, to ostatecznie o plonie decyduje w dużym stopniu wiosenne nawożenie azotem. Jak zatem nawozić tegoroczne rzepaki i nie przepłacić za nawożenie? Jakie składniki musimy podać roślinom i kiedy?

Jesienią rzepak tworzy podwaliny pod przyszły plon, kiedy rośliny wykształcają zawiązki pędów bocznych i pąków kwiatowych. Jednak to wiosenna dawka nawożenia azotem w dużej mierze decyduje o plonie rzepaku.

Nie możemy zatem spóźnić się z nawozem oraz musimy zastosować odpowiednią formę azotu, dobrze podzielić dawkę całkowitą. Podajemy nie tylko azot, ale też magnez, siarkę, czasem także fosfor, potas, wapń. Ważne są też mikroelementy. Przy dobrym obudowaniu rzepaku w składniki pokarmowe możemy zaoszczędzić np. na azocie. Co jeśli mamy niższe zasobności składników, czy też możemy oszczędzić na nawożeniu?

Szczegółowo o tym, jak nawozić w tym roku rzepaki, jak podzielić dawkę, co dać na pierwszą, a co na drugą dawkę w zależności od stanu plantacji podpowiemy już w najbliższym webinarze. ZAPISZ SIĘ

Dołącz do tego wydarzenia na FB, a w momencie jego rozpoczęcia otrzymasz powiadomienie – WEZMĘ UDZIAŁ

Dowiedz się wszystkiego o nawożeniu tegorocznych rzepaków, pytaj ekspertów gdzie szukać oszczędności w nawożeniu!

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Bayer - baner
Advertisement

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.