fbpx
Strona głównaNa topieGdzie i jak często badać opryskiwacz polowy? (wykaz jednostek)

Gdzie i jak często badać opryskiwacz polowy? (wykaz jednostek)

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zaktualizował wykaz jednostek uprawnionych do wykonywania badań samobieżnych i ciągnikowych opryskiwaczy polowych według nowych przepisów

– Wykaz obejmuje jednostki wykonujące badania opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych (innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach), które spełniają nowe wymagania, obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. – informuje GIORiN.

Źródło: PIORiN

Większość z wymienionych jednostek wykonuje badania techniczne opryskiwaczy także niestacjonarnie.

Inspektorat informuje jednocześnie, że wykaz jednostek będzie na bieżąco aktualizowany, a Podmioty, które dostosują badania do nowych wymogów mogą zgłaszać chęć zamieszczenia swojej jednostki na ww. liście do właściwego wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa.

Przypominamy, że badanie nowego opryskiwacza powinno odbyć się po 5 latach od jego zakupu, później zaś jego sprawność techniczna powinna być potwierdzana co 3 lata.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.