Gdzie i jak często badać opryskiwacz polowy? (wykaz jednostek)

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa zaktualizował wykaz jednostek uprawnionych do wykonywania badań samobieżnych i ciągnikowych opryskiwaczy polowych według nowych przepisów

– Wykaz obejmuje jednostki wykonujące badania opryskiwaczy ciągnikowych lub samobieżnych polowych (innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach), które spełniają nowe wymagania, obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. – informuje GIORiN.

Źródło: PIORiN

Większość z wymienionych jednostek wykonuje badania techniczne opryskiwaczy także niestacjonarnie.

Inspektorat informuje jednocześnie, że wykaz jednostek będzie na bieżąco aktualizowany, a Podmioty, które dostosują badania do nowych wymogów mogą zgłaszać chęć zamieszczenia swojej jednostki na ww. liście do właściwego wojewódzkiego inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa.

Przypominamy, że badanie nowego opryskiwacza powinno odbyć się po 5 latach od jego zakupu, później zaś jego sprawność techniczna powinna być potwierdzana co 3 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności