Weszły w życie zmiany w przeprowadzaniu badań opryskiwaczy

Od 1 stycznia br. weszły w życie zmiany w zakresie potwierdzania sprawności technicznej opryskiwaczy polowych. Jak informuje Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa, po 7-letnim okresie vacatio legis, nastąpiła zmiana wymagań dotyczących prowadzenia tychże badań.

– W opryskiwaczach ciągnikowych lub samobieżnych polowych innych niż dozujące ciecz użytkową w pasach lub rzędach nie przeprowadza się sprawdzenia dystrybucji cieczy przez dokonanie jednoczesnego pomiaru natężenia wypływu cieczy z rozpylaczy zainstalowanych na belce polowej opryskiwacza albo – po ich demontażu – z belki polowej opryskiwacza.  Zmieniły się wymagania techniczne dla ręcznego i elektronicznego stołu rowkowego do sprawdzania rozkładu poprzecznego cieczy – czytamy w komunikacie Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

jak informuje Instytucja, od początku nowego roku prowadzenie badań opryskiwaczy polowych jest możliwe wyłącznie przez jednostki, które dostosowały się do nowych wymagań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności