Doradztwo z dofinansowaniem

Od 2 stycznia 2013 roku w biurach powiatowych ARiMR można składać wnioski o przyznanie wsparcia w ramach działania „Korzystanie z usług doradczych przez rolników i posiadaczy lasów” finansowanego z PROW 2007-2013, jak podaje Agencja. Na wsparcie pozostało jeszcze ok. 160 mln zł.

W ramach tego wsparcia można zrefinansować m.in. usługi doradcze w zakresie leśnym, usługi doradcze dotyczące przestrzegania wymogów wzajemnej zgodności oraz spełniania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zarządzania gospodarstwem rolnym. Ma to usprawnić niełatwy proces dostosowywania gospodarstw rolnych do wymogów Unii Europejskiej.

Wsparcie może otrzymać wnioskodawca, który zawarł umowę o świadczenie płatnych usług doradczych z jednostką uprawnioną do prowadzenia takiej działalności, czyli: ośrodki doradztwa rolniczego, izby rolnicze oraz inne podmioty, które uzyskały stosowną akredytację Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (wykaz podmiotów akredytowanych znajduje się na stronie internetowej MRiRW: www.minrol.gov.pl).

Termin składania wniosków o przyznanie pomocy upływa w dniu 31 grudnia 2013 r. lub w przypadku wyczerpania środków o zakończeniu przyjmowania wniosków poinformuje ARiMR w specjalnym komunikacie.
Oprac. EG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności