fbpx
Strona głównaPozostałeDni Kukurydzy w Skrzelewie

Dni Kukurydzy w Skrzelewie

W dniu 5 października odbyły się jubileuszowe, X Dni Kukurydzy woj. mazowieckiego i łódzkiego, w Skrzelewie w gm. Teresin. Pokazy zbioru kukurydzy, wystawa sprzętu rolniczego oraz konkursy i występy zespołów folklorystycznych, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na rolników. N

– Mam nadzieję, że w tak trudnych czasach dla rolnictwa, robimy rzeczy potrzebne i pożyteczne. Coraz więcej firm aktywnie współpracuje z nami, jednocześnie coraz więcej rolników chce korzystać z naszej wiedzy. Praca i wysiłek naukowców, firm z branży rolniczej, różnych instytucji i urzędów, a także mediów przynosi właściwe i pożądane efekty, co widać w dniu dzisiejszym, ponieważ przybyli Państwo tak licznie na tę imprezę” – powiedział podczas mowy powitalnej Tadeusz Szymańczak, przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/dnikukurydzy2.JPG align=right width=200
Tadeusz Szymańczak przypomniał także historię uprawy kukurydzy na terenie Mazowsza. Pionierem w tej dziedzinie był w latach 70. Stefan Grzybek z RSP “Przyszłość” Teresin.
– “Po tylu latach, już nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że kukurydza jest rośliną o dużym potencjale plonotwórczym, która ma ogromną przyszłość w naszym kraju. Jest rośliną przyszłości.” – oświadczył T. Szymańczak.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Główną z nich, był oczywiście pokaz zbioru kukurydzy na ziarno i kiszonkę. Oprócz tego, zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą wielu firm z branży rolniczej, a także podziwiać nowoczesne maszyny w ramach wystawy sprzętu rolniczego.
Dodatkową atrakcją były konkursy z ciekawymi nagrodami, puchary, występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.

Organizatorami, oprócz oczywiście Mazowieckiej Izby Rolniczej, byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Łódzki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Radzików, Urząd Gminy w Teresinie oraz Zarząd Gminny NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych w Teresinie.

Jednym z patronem medialnym imprezy była redakcja miesięcznika Wiadomości Rolnicze Polska oraz portalu www.wrp.pl.

Opr. MS/Wrp.pl
foto: T. Szymańczak

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.