Czyste cięcie – wizytówka kosiarek Fella

Firma Korbanek jest przedstawicielem w Polsce niemieckiego producenta maszyn zielonkowych –firmy Fella, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji maszyn zielonkowych. W ofercie znajdują się kosiarki, zgrabiarki i przetrząsacze. Maszyny produkowane są wg najwyższych norm jakości gwarantujące bezawaryjne działanie przez długie lata.

Najszerszą ofertę marki stanowią kosiarki zarówno bębnowe, jak i dyskowe.
W kosiarkach dyskowych mamy bardzo duży wybór szerokości roboczych począwszy od 1,66 m aż do 9,30 m. Kosiarki wyposażone są w wiele nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że praca tymi maszynami jest łatwa, bezpieczna i bezawaryjna. Na uwagę zwraca chociażby standardowe wyposażenie w zestaw z szybką wymianą noży. Dodatkowo maszyny te posiadają systemy przeciążeniowe DriveGuard zabezpieczające przekładnie napędowe w momencie napotkania przeszkody.

Precyzyjne cięcie jest uzyskiwane dzięki zachodzeniu na siebie tarcz koszących daleko z przodu. Dlatego też w kosiarkach Fella możliwe jest zastosowanie dużych tarcz koszących. Dodatkowo podnoszą one, ze względu na swój specjalny kształt, koszoną trawę czy lucernę – jest to ważne szczególnie w przypadku ciężkiego, leżącego materiału roślinnego.
Kosiarki posiadają bardzo niskie zapotrzebowanie na moc. Dodatkowo trzeba wspomnieć o systemie TurboLift – hydropneumatycznym odciążeniu belki tnącej. System ten jako jedyny na rynku, jest wyposażony w innowacyjny blok sterujący, umożliwiający szybkie, łatwe i bezstopniowe przestawianie nacisku przylegania podczas jazdy. Ponadto system jest automatycznie kalibrowany na każdym poprzeczniaku, co powoduje natychmiastowe skorygowanie każdej niepożądanej zmiany nacisku przylegania. Wszystko to można wygodnie nadzorować nie wstając z fotela kierowcy.
Kolejnymi maszynami z palety Fella są zgrabiarki jedno, dwu i wielokaruzelowe. Ich mocną stroną jest przede wszystkim mocna głowica o zamkniętej konstrukcji, która niezawodnie chroni wszystkie ważne elementy przed brudem i kurzem. Taka konstrukcja gwarantuje również wysoką trwałość. Praca z tymi maszynami jest bardzo ergonomiczna, szczególnie podczas pracy ze zgrabiarkami jednokaruzelowymi, gdzie pokos odkładany jest z prawej strony. W ten sposób operator maszyny ma pokos zawsze w polu widzenia, jako że elementy obsługi we współczesnych ciągnikach są umieszczone z prawej strony.

Oprócz wcześniej wspomnianych maszyn, firma Korbanek oferuje przetrząsacze firmy Fella. W zależności od poszczególnych modeli dzielimy je na zawieszane i przyczepiane. Najczęściej sprzedawanymi są klasyczne modele zawieszane, które umożliwiają uzyskanie wysokiej jakości paszy w każdym regionie i w najróżniejszych warunkach. Modele te wyróżnia stabilna konstrukcja i kompaktowe wymiary transportowe, jak również wszechstronność zastosowania wydajność i trwałość .
Napędzanie poszczególnych wirników odbywa się za pomocą wału sześciokątnego z dużym zapasem wytrzymałości oraz solidnych przegubów krzyżowych. Taki pozbawiony luzów, równomierny i niezawodny sposób przenoszenia siły wykazał po tysiąckroć swoje zalety między innymi w kosiarkach bębnowych Fella w ciężkich warunkach w praktyce.
Rozkładanie i składanie wirników odbywa się w wygodny sposób synchronicznie za pomocą układu hydraulicznego bez wstawania z układu ciągnika.