fbpx

Coraz więcej informacji o autonomicznym robocie polowym Kuhn Karl

Co prawda oficjalna premiera autonomicznego robota polowego Kuhn Karl nastąpi na targach Agritechnica, ale obecnie po wycieku zdjęć do francuskich mediów producent przedstawił dodatkowe informacje na jego temat.

Ten wielofunkcyjny robot polowy przeznaczony do uprawy na otwartym polu, został po raz pierwszy zaprezentowany przez Kuhna w lipcu podczas konferencji prasowej w siedzibie firmy w Saverne, gdzie ujawniono kilka szczegółów.

Samasz loteria - baner

Zdjęcia, które wyciekły do sieci przedstawiają Karla jako kompaktowego robota napędzanego dwiema gumowymi gąsienicami, z silnikiem umieszczonym pomiędzy nimi. Obecność układu wydechowego na górze maski wskazuje na zastosowanie silnika spalinowego. Nie jest jednak jasne, czy zastosowano w nim koncepcję hybrydową, na przykład silnik wysokoprężny połączony z prądnicą dostarczającą moc do elektrycznego napędu gąsienic i wału odbioru mocy.

Podobny hybrydowy układ napędowy znajduje się w robocie polowym Agbot 5.115T2 firmy AgXeed, który na pierwszy rzut oka przypomina Karla. Warto zauważyć, że Karl jest wyposażony zarówno w przednie, jak i tylne zaczepy, co umożliwia wykorzystanie różnych narzędzi, takich jak przedni wał i brona wirnikowa z tyłu.

Podczas pierwszej prezentacji w lipcu dyrektor generalny firmy Kuhn, Thierry Krier, podkreślił znaczenie konsolidacji wielu operacji w jednym przejeździe, podkreślając, że jest to przyszłość maszyn rolniczych. Uznał również potrzebę stosowania lżejszego sprzętu w celu poprawy jakości gleby, uznając jako dominujące wyzwania wynikające z niedoborów siły roboczej w sektorze rolnym.

Krier wyjaśnił, że Karl to nie tylko autonomiczny ciągnik, ale kompleksowe rozwiązanie przeznaczone na rynek europejski. – Aktualna wersja jest kompletna – stwierdził, potwierdzając zaangażowanie firmy Kuhn w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań sprzętowych dla nowoczesnego rolnictwa.

źródło: Future Farming

Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.