Zniesienie kwot na Ukrainie?

Ukraiński rząd rozważa wcześniejsze zniesienie kwot w eksporcie zbóż, gdyż najprawdopodobniej handlowcy nie wykorzystują przyznanych kwot, jak podaje Reuters. Decyzja ma zapaść w okresie najbliższych dwóch tygodni, po dokonaniu szczegółowej analizy zapasów zbóż.

Dotychczas w sezonie 2010/’11 Ukraina wyeksportowała 7 mln ton zbóż, w tym 2,6 mln ton pszenicy, 2,4 mln ton jęczmienia i 1,9 mln ton kukurydzy, czytamy w raporcie FAMMU/FAPA.
W październiku ub.r. Ukraina zastosowała restrykcje w wywozie zbóż, w postaci kwot, w wysokości 2,7 mln ton (w tym 0,5 mln ton pszenicy, 2 mln to kukurydzy i 0,2 mln ton jęczmienia), do wykorzystania w okresie do końca ubiegłego roku. Na początku grudnia ub.r. zapadła decyzja o przedłużeniu obowiązywania systemu kwotowego do końca marca br. W styczniu br. ustalona wcześniej kwota dla pszenicy na I kwartał br., w wysokości 0,5 mln ton, została podwyższona do 1 mln ton, a dla kukurydzy – z 2 mln ton do 3 mln ton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności