fbpx
Strona głównaPozostałeZmiany w kierownictwie resortu rolnictwa

Zmiany w kierownictwie resortu rolnictwa

Nowy minister – nowe kierownictwo rolnictwa. Długo nie trzeba było czekać na pierwsze odwołania ze stanowisk kierowniczych w resorcie rolnictwa. Minister Marek Sawicki wręczył wczoraj pierwsze akty odwołania w imieniu premiera Donalda Tuska. Ze starego składu kierownictwa pozostało jeszcze dwóch podsekretarzy tj. Marek Chrapek i Jan Krzysztof Ardanowski. Obydwoje reprezentują PiS.

Wczoraj tj. 19 listopada, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wręczył , w imieniu premiera Donalda Tuska, akty odwołania ze stanowisk sekretarza stanu: Henrykowi Kowalczykowi, Jackowi Boguckiemu, Jarosławowi Żaczkowi oraz ze stanowiska podsekretarza stanu Rafałowi Romanowskiemu.

Ze starego składu kierownictwa pozostali jeszcze Marek Chrapek i Jan Krzysztof Ardanowski. Obydwoje nie dostali się do Sejmu w minionych wyborach. J.K. Ardanowski, były prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, uchodzi za jednego z bardziej kompetentnych ludzi w resorcie.

Do tej pory nie powołano nowego składu kierownictwa. Mówi się jednak, że PO “odda” ministerstwo rolnictwa w całości swojemu koalicjantowi. Należy się więc, spodziewać, że Marek Sawicki, świeżo upieczony minister rolnictwa, do współpracy powoła swoich kolegów z PSL.

MS
Wrp.pl
foto: Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.