Zmiany w kierownictwie resortu rolnictwa

Nowy minister – nowe kierownictwo rolnictwa. Długo nie trzeba było czekać na pierwsze odwołania ze stanowisk kierowniczych w resorcie rolnictwa. Minister Marek Sawicki wręczył wczoraj pierwsze akty odwołania w imieniu premiera Donalda Tuska. Ze starego składu kierownictwa pozostało jeszcze dwóch podsekretarzy tj. Marek Chrapek i Jan Krzysztof Ardanowski. Obydwoje reprezentują PiS.

Wczoraj tj. 19 listopada, minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki wręczył , w imieniu premiera Donalda Tuska, akty odwołania ze stanowisk sekretarza stanu: Henrykowi Kowalczykowi, Jackowi Boguckiemu, Jarosławowi Żaczkowi oraz ze stanowiska podsekretarza stanu Rafałowi Romanowskiemu.

Ze starego składu kierownictwa pozostali jeszcze Marek Chrapek i Jan Krzysztof Ardanowski. Obydwoje nie dostali się do Sejmu w minionych wyborach. J.K. Ardanowski, były prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, uchodzi za jednego z bardziej kompetentnych ludzi w resorcie.

Do tej pory nie powołano nowego składu kierownictwa. Mówi się jednak, że PO “odda” ministerstwo rolnictwa w całości swojemu koalicjantowi. Należy się więc, spodziewać, że Marek Sawicki, świeżo upieczony minister rolnictwa, do współpracy powoła swoich kolegów z PSL.

MS
Wrp.pl
foto: Alan

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj