Złoty JOSKIN SCALPER©

Rozdzielacz JOSKIN SCALPER© podczas targów Polagra – Premiery, został wyróżniony prestiżową nagrodą – Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Nagroda dla rozdzielacza SCALPER© to docenienie naszej pracy nad rozwojem i jakością. Zdecydowaliśmy się zgłosić do konkursu nie całą maszynę, jak chociażby premierową przyczepę Drakkar, a jedynie nowe urządzenie, które znacznie usprawnia pracę dotychczasowych produktów firmy – mówi Roman Kaczmarek, kierownik działu handlowego JOSKIN Polska. – Tym samym chcieliśmy pokazać, że stale pracujemy nad innowacjami i wzrostem wydajności całej gamy produktów, nie tylko tych najnowszych – podsumowuje.
Rozdzielacz JOSKIN SCALPER© wyposażony jest w innowacyjny, wysokiej jakości przeciwnóż, przeznaczony do cięcia ciał obcych występujących w gnojowicy oraz do zapobiegania zatykaniu się wyjść rozdzielacza i stanowi zasadniczy element każdej rampy Penditwist i wszystkich aplikatorów JOSKIN.
Do właściwego funkcjonowania aplikatora konieczny jest wydajny rozdzielacz, gdyż gnojowica (zwłaszcza bydlęca) zawiera włókna i ciała obce. Zatkany otwór powoduje zakłócenia w rozlewaniu, przerwę w pracy i konieczność przeczyszczania, co jest utrudnieniem w codziennej pracy.
System tnący SCALPER© posiada swobodnie obracające się noże tarczowe są zamontowane na podstawie napędzanej przez silnik hydrauliczny. Między tarczowymi nożami i otworami przeciwnoży powstaje efekt nożyc, powodując cięcie wszystkich ciał obcych znajdujących się w gnojowicy. Jeśli noże natrafią na zbyt twardą przeszkodę, urządzenie Switch Matic” odwraca kierunek pracy rozdzielacza SCALPER©, dopóki przeszkoda nie zostanie pocięta.
Rozdzielacz Joskin mocowany jest przez nałożenie i zapięcie. Wielopozycyjny zawór ręczny mocowany na wlocie do rozdzielacza umożliwia regulację zasilania aplikatora za pomocą łożyska. Dokładna regulacja odbywa się za pomocą zaworu ciśnieniowego w zależności od wybranego typu przeciwnoża.
Wykonanie korpusu rozdzielacza ze stali HARDOX zwiększa jego trwałość i umożliwia lepsze ostrzenie noży. Spawanie robotem komponentów korpusu rozdzielacza i zastosowanie takiej samej technologii do spawów wewnętrznych dysz gwarantuje regularny kształt korpusu. Ponadto podstawa rozdzielacza jest przykręcana do korpusu, co umożliwia jego łatwiejszą wymianę.
Nowa technologia wykorzystana w rampach Penditwist i aplikatorach JOSKIN spotkała się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem przez rynki, w szczególności krajów Europy Zachodniej. Od tej pory aplikacja doglebowa przebiega zdecydowanie sprawniej i szybciej. Koniec z przestojami w pracy spowodowanymi zatkanymi wyjściami rozdzielacza, który jest teraz trwalszy i wytrzymalszy niż kiedykolwiek przedtem.