fbpx

Zimowe pokazy Kuhn – rozrzutnik do obornika Protwin Slinger

W dniu 25 listopada br., w istnie zimowej scenerii firma Kuhn Maszyny Rolnicze zorganizowała pokaz pracy rozrzutnika obornika z serii Protwin Slinger. To tegoroczna nowość w ofercie producenta. Maszyna posiada możliwość dystrybucji materiałów o różnej konsystencji i strukturze. Prezentacja odbyła się na terenie gospodarstwa rolnego w Baborówku (k. Szamotuł), którego właścicielami są Krystyna i Henryk Święciccy.

Seria Protwin Slinger, to 7 modeli uniwersalnych rozrzutników, dostępnych w pojemnościach od 3 do 19 m3. Podczas pokazu Kuhn zaprezentował wersję 8124 o poj. 9 m3.

Na pierwszy rzut oka maszynę wyróżnia położenie wyrzutnika, który w odróżnieniu od standardowych maszyn tego typu został umieszczony nie z tyłu, ale z lewej strony skrzyni ładunkowej.

Wyrzutnik wyposażony jest w swobodnie wiszące, wzmocnione noże młotkowe, które świetnie rozdrabniają i równomiernie rozrzucają wszystkie rodzaje materiałów tj. obornik stały oraz półpłynny, trociny, ścinki drewna, rozdrobnioną słomę, kompost itd. Generalnie Protwin Slinger poradzi sobie z wszelkim materiałem sypkim oraz praktycznie ze wszystkimi rodzajami ściółki i resztek pochodzenia zwierzęcego. Udowodniono to podczas pokazów, wykorzystując maszynę do rozrzucenia m.in. osadów ściekowych, obornika i wapna.
Dodatkowo operator maszyny ma całkowitą kontrolę nad szerokością pasa rozrzutu. Dzięki hydraulicznie sterowanej osłonie, umieszczonej bezpośrednio nad wyrzutnikiem, zmiana tej szerokości jest możliwa w przedziale od 90 cm do nawet 15 m.

Dane techniczne

– Zapotrzebowanie na moc (WOM): 120 KM
– Dopuszczalna masa całkowita z ładunkiem: 14 400 kg
– Waga maszyny: 3538 kg
– Wysokość (m): 2,03
– Rozstaw kół (m): 2,54

Ponadto Protwin Slinger wyposażony jest w opatentowaną 2-ślimakową konstrukcję, która umożliwia równomierny przepływ materiału do wyrzutnika, a co ważne -zapobiega zbijaniu materiału i zapychaniu się maszyny podczas pracy. Lewy ślimak przesuwa materiał w kierunku wyrzutnika. Jeżeli zostanie on zapchany, znajdujący się powyżej prawy ślimak przemiesza materiał w tył skrzyni.

MS, AA/Wrp.pl
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.