fbpx
Strona głównaPozostałeZimowe pokazy Kuhn - rozrzutnik do obornika Protwin Slinger

Zimowe pokazy Kuhn – rozrzutnik do obornika Protwin Slinger

W dniu 25 listopada br., w istnie zimowej scenerii firma Kuhn Maszyny Rolnicze zorganizowała pokaz pracy rozrzutnika obornika z serii Protwin Slinger. To tegoroczna nowość w ofercie producenta. Maszyna posiada możliwość dystrybucji materiałów o różnej konsystencji i strukturze. Prezentacja odbyła się na terenie gospodarstwa rolnego w Baborówku (k. Szamotuł), którego właścicielami są Krystyna i Henryk Święciccy.

Seria Protwin Slinger, to 7 modeli uniwersalnych rozrzutników, dostępnych w pojemnościach od 3 do 19 m3. Podczas pokazu Kuhn zaprezentował wersję 8124 o poj. 9 m3.

Na pierwszy rzut oka maszynę wyróżnia położenie wyrzutnika, który w odróżnieniu od standardowych maszyn tego typu został umieszczony nie z tyłu, ale z lewej strony skrzyni ładunkowej.

Wyrzutnik wyposażony jest w swobodnie wiszące, wzmocnione noże młotkowe, które świetnie rozdrabniają i równomiernie rozrzucają wszystkie rodzaje materiałów tj. obornik stały oraz półpłynny, trociny, ścinki drewna, rozdrobnioną słomę, kompost itd. Generalnie Protwin Slinger poradzi sobie z wszelkim materiałem sypkim oraz praktycznie ze wszystkimi rodzajami ściółki i resztek pochodzenia zwierzęcego. Udowodniono to podczas pokazów, wykorzystując maszynę do rozrzucenia m.in. osadów ściekowych, obornika i wapna.
Dodatkowo operator maszyny ma całkowitą kontrolę nad szerokością pasa rozrzutu. Dzięki hydraulicznie sterowanej osłonie, umieszczonej bezpośrednio nad wyrzutnikiem, zmiana tej szerokości jest możliwa w przedziale od 90 cm do nawet 15 m.

Dane techniczne

– Zapotrzebowanie na moc (WOM): 120 KM
– Dopuszczalna masa całkowita z ładunkiem: 14 400 kg
– Waga maszyny: 3538 kg
– Wysokość (m): 2,03
– Rozstaw kół (m): 2,54

Ponadto Protwin Slinger wyposażony jest w opatentowaną 2-ślimakową konstrukcję, która umożliwia równomierny przepływ materiału do wyrzutnika, a co ważne -zapobiega zbijaniu materiału i zapychaniu się maszyny podczas pracy. Lewy ślimak przesuwa materiał w kierunku wyrzutnika. Jeżeli zostanie on zapchany, znajdujący się powyżej prawy ślimak przemiesza materiał w tył skrzyni.

MS, AA/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.