fbpx
Strona głównaPozostałeZapomogi dla rolników poszkodowanych przez huragany

Zapomogi dla rolników poszkodowanych przez huragany

Zarząd Funduszu Składkowego, Roman Kwaśnicki, podpisał 28 sierpnia br. w Warszawie porozumienie z przedstawicielami Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych – prezesem Wiktorem Szmulewiczem i Andrzejem Górczyńskim, umożliwiające wypłatę zapomóg na łączną kwotę 1 mln zł, z przeznaczeniem na likwidację szkód w gospodarstwach rolnych prowadzonych przez osoby objęte ubezpieczeniem społecznym rolników i uprawnione do świadczeń z KRUS. N

Rolnicy z województw: łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego i śląskiego, objęci ubezpieczeniem społecznym rolników i uprawnieni do świadczeń z KRUS, otrzymają jednorazowe zapomogi z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, przeznaczone na likwidację znacznych szkód spowodowanych przez huragany i trąby powietrzne w budynkach mieszkalnych i gospodarstwach rolnych z obszaru województw dotkniętych kataklizmem huraganów – łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego i śląskiego.

Wnioski o zapomogi przyjmują placówki terenowe i oddziały regionalne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, właściwe dla rolników ze względu na położenie ich gospodarstwa rolnego, z obszaru województw objętych kataklizmem huraganów – łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego i śląskiego.

W celu umożliwienia poszkodowanym szybkiego załatwienia niezbędnych formalności, rolnicy mogą także składać wnioski w biurach izb rolniczych z terenu pięciu województw dotkniętych kataklizmem.

Formularze wniosku dla uprawnionych rolników z terenów, na których wystąpiły huragany i tornada, są dostępne w jednostkach KRUS i w siedzibach Izb Rolniczych, oraz na stronach internetowych www.krus.gov.pl
lub
www.krir.pl

Zapomogi będą wypłacane przez Krajową Radę Izb Rolniczych na wskazane imienne konto wnioskodawców uprawnionych do świadczeń z Kasy, którzy w znacznym stopniu zostali poszkodowani w wyniku klęsk żywiołowych, co stwierdzono w protokołach Gminnych Komisji Szacowania Strat.

Jednorazowa zapomoga wynosi 2 tysiące złotych na jedno poszkodowane gospodarstwo rolne.

Wnioski będą przyjmowane do wyczerpania środków, jednak nie później niż do 30 września.

opr. MS/Wrp.pl
źródło: KRUS
foto: Henryk Jakubowski

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.