fbpx

Zapomogi dla rolników poszkodowanych przez huragany

Zarząd Funduszu Składkowego, Roman Kwaśnicki, podpisał 28 sierpnia br. w Warszawie porozumienie z przedstawicielami Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych – prezesem Wiktorem Szmulewiczem i Andrzejem Górczyńskim, umożliwiające wypłatę zapomóg na łączną kwotę 1 mln zł, z przeznaczeniem na likwidację szkód w gospodarstwach rolnych prowadzonych przez osoby objęte ubezpieczeniem społecznym rolników i uprawnione do świadczeń z KRUS. N

Rolnicy z województw: łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego i śląskiego, objęci ubezpieczeniem społecznym rolników i uprawnieni do świadczeń z KRUS, otrzymają jednorazowe zapomogi z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, przeznaczone na likwidację znacznych szkód spowodowanych przez huragany i trąby powietrzne w budynkach mieszkalnych i gospodarstwach rolnych z obszaru województw dotkniętych kataklizmem huraganów – łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego i śląskiego.

Samasz loteria - baner

Wnioski o zapomogi przyjmują placówki terenowe i oddziały regionalne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, właściwe dla rolników ze względu na położenie ich gospodarstwa rolnego, z obszaru województw objętych kataklizmem huraganów – łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego, podlaskiego i śląskiego.

W celu umożliwienia poszkodowanym szybkiego załatwienia niezbędnych formalności, rolnicy mogą także składać wnioski w biurach izb rolniczych z terenu pięciu województw dotkniętych kataklizmem.

Formularze wniosku dla uprawnionych rolników z terenów, na których wystąpiły huragany i tornada, są dostępne w jednostkach KRUS i w siedzibach Izb Rolniczych, oraz na stronach internetowych www.krus.gov.pl
lub
www.krir.pl

Zapomogi będą wypłacane przez Krajową Radę Izb Rolniczych na wskazane imienne konto wnioskodawców uprawnionych do świadczeń z Kasy, którzy w znacznym stopniu zostali poszkodowani w wyniku klęsk żywiołowych, co stwierdzono w protokołach Gminnych Komisji Szacowania Strat.

Jednorazowa zapomoga wynosi 2 tysiące złotych na jedno poszkodowane gospodarstwo rolne.

Wnioski będą przyjmowane do wyczerpania środków, jednak nie później niż do 30 września.

opr. MS/Wrp.pl
źródło: KRUS
foto: Henryk Jakubowski
Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.