Wyrównaj poziom z SGGW

Wraz z początkiem rekrutacji na studia Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie rozpoczęła akcję Wyrównaj poziom”, skierowaną do nowych studentów uczelni. Zanim zaczną studiować – uzupełnią braki, poznają kolegów z roku, nauczą się efektywnego zdobywania wiedzy. Właśnie trwają zapisy na kursy doszkalające przyszłych studentów pierwszego roku.”

Matura zdana. Indeks w kieszeni. Pełen sukces. Jednak nie wolno zapominać, że na świeżo upieczonych studentów czeka kolejne trudne zadanie – zaliczenie pierwszego roku studiów. Duże problemy mogą pojawić się, gdy z któregoś przedmiotu (matematyka, fizyka, chemia) występują poważne braki na poziomie szkoły średniej. Jednak nic straconego. Zaległości można nadrobić jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. W SGGW od lat organizowane są specjalne kursy, które pozwalają wyrównać poziom z wybranych przedmiotów.
Najtrudniejszy pierwszy rok
Coraz częściej zdarza się, że studenci rezygnują ze studiów w trakcie pierwszego roku. Taką decyzję często podejmuje sam student, jednak czasem musi podjąć ją dziekan. Najczęstszą przyczyną szybkiego zakończenia studiów są problemy z zaliczeniem niektórych przedmiotów. Na pierwszym roku studiów trzeba zwykle zaliczyć kilka przedmiotów uznawanych za trudne, jak matematyka, fizyka czy chemia. Maturzyści, którzy świetnie zdali maturę np. z matematyki nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć duże zaległości np. z fizyki.
Przyczyny zaległości
Wielu maturzystów po prostu nie zdaje sobie sprawy z braków w wiedzy z przedmiotów podstawowych takich jakmatematyka, fizyka czy chemia. Wynika to z różnych przyczyn, między innymi z zaległości z wcześniejszych etapów kształcenia, czy też wyboru łatwiejszych” przedmiotów maturalnych. Tymczasem wiedza z tych przedmiotów jest na pierwszym roku studiów na wielu kierunkach niezbędna do zrozumienia wykładów nie tylko z matematyki, fizyki i chemii, lecz także innych przedmiotów w kolejnych latach studiów.
Jak sprawdzić, czy mamy zaległości z danego przedmiotu? Wystarczy zrobić samosprawdzający test online na stroniewww.wyrownajpoziom.sggw.pl.
Wyrównaj poziom
W SGGW od lat realizowane jest wrześniowy kurs wyrównawczy (w tym roku 5 – 15.09) dla świeżo upieczonych studentów, który ma na celu pomóc im w nadrobieniu zaległości ze szkoły średniej i w ten sposób ułatwić zaliczenie pierwszego roku. W ramach akcji Wyrównaj Poziom finansowanej (matematyka i fizyka) ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 4.1.1. “Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”, studenci pierwszego roku otrzymają bezpłatne wsparcie pozwalające bez problemów wystartować na studiach.

  • został uruchomiony system testów on-line, sprawdzający wiedzę z matematyki, fizyki i chemii.
  • 300 studentów będzie mogło skorzystać z bezpłatnego, finansowanego przez UE, kursu wyrównawczego z matematyki i fizyki.
  • dla wszystkich podejmujących studia na pierwszym roku, od września dostępne będą e-learningowe podręczniki z podstaw matematyki, fizyki i chemii – ułatwiające samodzielne powtórzenie materiału.

Informacje są dostępne na stroniewww.wyrownajpoziom.sggw.pl
Szczegółowych informacji (i wypowiedzi dla mediów) na temat kursu “Wyrównaj poziom” udziela drWitold Bekas, tel. kom. 601228671.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności