Wnioski tylko do 30 grudnia

Tylkodo 30 grudnia 2010 r. rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie pomocy na odbudowę gospodarstw zniszczonych przez tegoroczne powodzie. To w tym roku drugi nabór wniosków o przyznanie takiego wsparcia, a rozpoczął się on 30 listopada br.

Dziękiwznowieniu przyjmowania wniosków oprzyznanie pomocy,poszkodowani rolnicy, którzy nie zdążyli złożyćich w pierwszym naborze,przeprowadzonym od 30 września do 12 listopada br. mogą zrobić to teraz.
Uruchomienienaboru wniosków o przyznanie pomocy na Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych” stało się możliwe po uzyskaniu przez Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego zgody Unii Europejskiej, po tegorocznych powodziach w Polsce na uruchomienie w ramach PROW 2007-2013 tego nowego działania pomocowego i wygospodarowaniu na ten cel specjalnych środków finansowych.Wsparciejest udzielane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Budżet na udzielenie pomocy w ramach tego działania wynosi 100 milionów euro, czyli ok. 400 milionów złotych. Dotychczas wARiMR zarejestrowano1944 wnioski, w których rolnicyubiegają się o przyznanie wsparcia w łącznej wysokościponad 142milionów złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności