WIR apeluje do rolników

Wielkopolska Izba Rolnicza apeluje do rolników o rozważne podejmowanie decyzji w kwestii terminu sprzedaży zboża i o dokładne rozeznanie ofert na rynku szerszym, niż tylko lokalny.

Zdaniem WIR należy się spodziewać, że okres kilku miesięcy od zakończenia żniw przyniesie stabilizację, co ułatwi podejmowanie trafnych decyzji gospodarczych zarówno przez sprzedających, jak i kupujących.
– Ekstremalne warunki atmosferyczne podczas wegetacji i trudne żniwa wzmagają obawy o jakość i ilość zebranych w Polsce zbóż. Podobne obawy wyrażają rolnicy innych, nie tylko europejskich państw. Analitycy obniżają także prognozy zbioru innych roślin, takich jak np. kukurydza, ryż, soja. Potwierdzeniem tych obaw są systematycznie wzrastające ceny zbóż. Tymczasem okres żniw jest zwykle okazją dla przedsiębiorstw skupujących zboża do dokonywania korzystnych dla siebie zakupów od tych rolników, którzy posiadają ograniczone możliwości przechowania swych zbiorów – mówi Piotr Walkowski, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej.
WIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności