Winobranie po polsku

Zielona Góra zaprasza 5-13 września na wielkie święto Winobrania. Tradycje winiarskie Zielonej Góry sięgają XIII wieku. Pofałdowane ukształtowanie terenu oraz sprzyjający klimat sprawiły, że już wtedy pojawiły się tutaj winnice. I uprawiane są one przez wielu do dziś. Nie bez przyczyny miasto zwie się Winnym Grodem lub Grodem Bachusa. To właśnie bogata przeszłość sprawiła, że już od 150 lat co roku, we wrześniu, na tydzień Zielona Góra zamienia się w oazę szczęśliwości i zabawy, a nad wszystkim panuje Bachus – bóg wina.

Rodzinne przedsiębiorstwa zajmujące się produkcja wina stanowią o sile Zielonej Góry, a każdego roku wzrasta liczba zainteresowanych zielonogórskimi trunkami.
Tegoroczny program Święta Winobrania to trwający cały tydzień Jarmark Winobraniowy na Starym Rynku oraz słynny niedzielny Korowód Winobraniowy (6.09). Organizatorzy zapowiadają również wiele ciekawych, tematycznych imprez towarzyszących, jak wystawa fotografii Winobranie w obiektywie”, wystawa poplenerowa I Pleneru Malarskiego 2009 pt. “Pejzaże winne i niewinne”, XIV Ogólnopolski Zlot Winobraniowy, Winobraniowe Spotkania Teatralne w Lubuskim Teatrze czy Kolekcje winobraniowe ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. W sobotę 12 września odbędzie się finał konkursu na najlepszy produkt regionalny z winogron oraz otwarty Konkurs Win Domowych w kategorii Wina Gronowe i Wina Owocowe. Oprócz tego koncerty gwiazd, warsztaty artystyczne, pokazy magii i konkursy dla dzieci.

Szczegółowy program Winobrania: http://dnizielonejgory.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności