Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

W okresie wakacyjnym Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus trwa 21 dni.
Warunki skierowania dziecka na turnus rehabilitacyjny:
I.przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników, ewentualnie pobierać emeryturę lub rentę rolniczą,
II.dziecko urodziło się w latach 1996-2004,
III.w jednostce KRUS najbliższej miejsca zamieszkania rolnika (w oddziale regionalnym lub placówce terenowej Kasy) złożony zostanie wniosek o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny” wypełniony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę,
IV.wniosek będzie zakwalifikowany przez lekarza inspektora oddziału regionalnego i zatwierdzony w Centrali Kasy.
Pierwszeństwo w skierowaniu na turnus rehabilitacyjny mają dzieci, w stosunku do których powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności orzekły niepełnosprawność skutkującą prawem do wypłaty zasiłku pielęgnacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności