fbpx
Strona głównaFirmy i produktyTimac Agro Polska – poletka i produkty na pierwszej Panoramie Pól 2023

Timac Agro Polska – poletka i produkty na pierwszej Panoramie Pól 2023

Panorama Pól Timac Agro Polska to cykl spotkań, które na stałe wpisały się w kalendarium imprez rolniczych. Nasza redakcja odwiedziła pierwsze z nich, zorganizowane 30.05.br. w Śremie – Wójtostwie, w woj. wielkopolskim, gdzie na licznych poletkach można było porównywać warianty nawożenia z wykorzystaniem nawozów granulowanych, dolistnych płynnych i biostymulatorów.

Na tłumnie przybyłych gości czekali eksperci, którzy chętnie podpowiadali jak działać, aby nie zubażać gleb oraz w jaki sposób podejść do nawożenia upraw. Dodatkowo wykład na temat stanu zagrożeń chorobowych w tegorocznych plantacjach wygłosił prof. dr hab. Marek Korbas z IOR-PIB w Poznaniu.

Eksperci Timac Agro Polska wskazywali, w jaki sposób poprzez agrotechnikę starać się budować materię organiczną, udzielali rad dotyczących m.in. odżywiania i biostymulacji roślin. Przy specjalnie przygotowanej okrywce z bliska można było zobaczyć efekty działania aktywatora gleby i korzeni Physactiv+1 tj. bardzo głębokie korzenienie się roślin rzepaku. Preparat ten sprzyja humifikacji resztek pożniwnych i nawozów naturalnych oraz pozytywnie wpływa na życie biologiczne gleby, co potwierdzała obecność dżdżownic. Physactiv+1 dostarcza wapń, magnez, siarkę. Wpływa na lepsze pobieranie podstawowych składników: azotu, fosforu, potasu i może być stosowny w uprawach ekologicznych.

Innym rozwiązaniem również prezentowanym na poletkach, które także zapewnia odpowiednie odżywienie rośli i jednocześnie dba o kondycję gleby jest nawóz Hyper Top-Phos P20. Nawóz ten wpływa na współpracę roślin uprawnych z pożytecznymi grzybami glebowymi. Jak informowali eksperci z Timac Agro Polska w efekcie tej symbiozy system korzeniowy roślin jest bardziej sprawny, pobiera więcej wody i składników pokarmowych, jest odporniejszy na okresowe niedobory wody, a sama gleba szybciej oczyszcza się z występujących w glebie patogenów. Co ważne mikoryza wpływa pozytywnie także na rozwój i wzrost roślin.

Na poletkach prezentowano także rośliny traktowane nawozem Eurofertil Top 49 NPS z gamy Eurofertil, które znane są z wykorzystania technologii Top-Phos (fosfor chroniony przed uwstecznianiem niezależnie od pH gleby) i zawierają dodatek biostymulatora Physio+, którego zadaniem jest ww. stymulacja rozwoju systemu korzeniowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]