fbpx
Strona głównaZwierzętaBydłoNowości w ofercie Timac Agro

Nowości w ofercie Timac Agro

Firma Timac Agro prezentuje dwa nowe produkty – Actipost 360 – preparat poprawiający jakość gnojowicy i obornika oraz blok mineralny Nutr V-Phyt. Czym wyróżniają się nowości Timaca?

ACTIPOST 360

Actipost 360 to środek w postaci proszku, poprawiający jakość nawozową obornika i gnojowicy, a także ułatwiający ich przechowywanie. Działanie produktu oparte jest na dwóch frakcjach:

  • frakcji organicznej, w której kompleks bakterii, drożdży i grzybów odpowiedzialny jest za efekt kompostowania oraz mineralizację składników odżywczych, a dodatek wyciągu z alg brunatnych dodatkowo poprawia adaptację mikroorganizmów do środowiska.
  • frakcji mineralnej, składającej się z naturalnych krzemianów i zeolitów, które efektywnie wiąże składniki nawozowe – m.in. azot, ogranicza wycieki oraz nieprzyjemne zapachy.
fot. Timac

Produkt wpływa na homogenizację gnojowicy oraz zapobiega powstawaniu kożucha. Przyspiesza kompostowanie obornika i wpływa na lepszą mineralizację składników nawozowych.

NUTRI V-PHYT

Blok mineralny Nutri V-Phyt, którego skład opiera się na bazie kompleksu z alg morskich oraz minerałów poprawiających homeostazę żwacza i wykorzystanie dawki pokarmowej przez bydło, to nowość w ofercie Timac Agro. Zawarty w bloku kompleks V-Phyt, to wyciągi z 9 roślin, które wykazują działanie przeciwpasożytnicze (m.in. na nicienie i przywry). Dodatkowo wysoka zawartość czosnku działa odstraszająco na muchy, komary i kleszcze, co zapewnia krowom spokojny odpoczynek w okresie letnim.

fot. Timac

Nutr V-Phyt doskonale sprawdzi się jako środek poprawiający zdrowotność stada i obniżający presję pasożytów wewnętrznych oraz owadów w stadach bydła utrzymywanego w oborze i na pastwisku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.