The winner is… czyli zwycięzcy na Agro Show 2015

Podczas targów Agro Show 2015 odbyły się finały plebiscytów organizowanych przez PIGMiUR na najlepszego mechanika, młodego mechanika i serwis oraz konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Poznaj nazwiska zwycięzców, zobacz fotorelację.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zorganizowała trzy konkursy, których finały odbyły się podczas tegorocznej edycji wystawy Agro Show. Pierwszy z nich, „Młody Mechanik na Medal” odbył się już po raz trzeci. Skierowany jest on do uczniów szkół rolniczych. Chętni do udziału w konkursie mieli do wykonania zadania praktyczne oraz serię pytań teoretycznych. Nagrody otrzymali nie tylko zwycięzcy, ale też szkoły, których uczniowie stanęli na podium.

Laureaci:
I miejsce – Przemysław Chudzyński – ZSP 1 W Gnieźnie
II miejsce – Paweł Pszonka – ZS CKU W Gronowie
III miejsce – Maciej Płachta – ZSR CKU w Wolbórzu

W tym roku odbyła się również IV edycja plebiscytu „Mechanik na Medal”. W szranki mogły stanąć osoby pełnoletnie zatrudnione na podstawie umowy o pracę w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych, wykonujące prace związane z naprawą maszyn rolniczych, a także przedsiębiorcy prowadzący zakład serwisowy maszyn rolniczych. O zwycięstwo w ostatecznej rozgrywce walczyło 5 mechaników, którzy okazali się najlepsi w eliminacjach on-line. Panowie zmierzyli się w bezpośredniej rywalizacji podczas etapu praktycznego, który miał miejsce 17 września 2015 roku w Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu. Finał teoretyczny odbył się w Bednarach.

Laureaci:
I miejsce – Dawid Orzech z firmy Perkoz
II miejsce – Mariusz Kaczmarski z firmy Perkoz
III miejsce – Stanisław Pytka z firmy Asprim
Serwisem na Medal mogły zostać zakłady prowadzące działalność w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych i dysponujących do tego celu wydzielonymi i odpowiednio wyposażonymi stanowiskami. W tym roku konkurs ten odbył się już po raz czwarty.

Laureaci:
I miejsce – Agroserwis Sp. z o. o. z Pasłęka
II miejsce – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Perkoz Sp. z o.o. z Brodnicy
III miejsce – Primator Henryk Kraszewski z Czyżewa

Podczas targów Agro Show 2015 odbyło się również oficjalne rozdanie nagród i finał konkursu organizowanego przez KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Bezkonkurencyjni byli tu zwycięzcy Izabela i Janusz Bystron z województwa pomorskiego. Zaraz za nimi, na drugim miejscu uplasowali się ex aequo Anna i Stanisław Przebinda z województwa małopolskiego oraz Sylwester Olędzki z województwa Lubelskiego. Ostatni na podium, również ex aequo, byli Izabela i Piotr Kacprzyk z województwa mazowieckiego oraz Beata i Antoni Nocon z województwa opolskiego.
Nagrodę specjalną Głównego Inspektora Pracy za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym otrzymali Aneta i Paweł Lewandowscy z woj. kujawsko-pomorskiego.
Za udział w finale konkursu i stosowanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym jury przyznało również dziesięć wyróżnień.

Renata Struzik