Syngenta – Pokazy Polowe Klasy S w Szelejewie

9 czerwca w Szelejewie k. Gostynia odbyły się kolejne pokazy Pól Klasy S zorganizowane przez firmę Syngenta. Jak co roku, firma udowodniła efekty zastosowanych technologii ochrony zbóż i rzepaku, specjalnie dostosowanych do warunków pogodowych panujących w każdej z lokalizacji.

W sezonie 2016, Syngenta zaplanowała pokazy polowe w ośmiu lokalizacjach. Spotkanie w Szelejewie było drugim, dotyczącym odmian zbóż i rzepaku z Hodowli Roślin Danko. Podczas pokazów, oprócz doświadczeń polowych, kolekcji odmian Syngenta i konsultacji z ekspertami z ośrodków naukowych odbyła się również eliminacja do ogólnopolskiego konkursu na najlepszego operatora opryskiwacza. 
 
Podczas pokazu rolnicy, przedstawiciele mediów oraz innych organizacji związanych z branżą rolniczą byli oprowadzani po poletkach doświadczalnych przez pracowników firmy Syngenta, którzy udzielali wszelkich niezbędnych i fachowych informacji oraz odpowiadali na pytania gości dotyczące walorów poszczególnych zbóż oraz roślin strączkowych.
 
Podczas tegorocznych pokazów Pól Klasy S nie zabrakło nowości odmianowych. Wśród nich rzepak SY Florida F1, jęczmień Hyvido Wootan oraz pszenica Delawar. Szczególną uwagę zgromadzonych gości zwróciło również Seguris Opti – wyjątkowe połączenie dwóch najwyższej klasy fungicydów na polskim rynku oraz Axial 50 o mechanizmie działania innym od powszechnie stosowanych w zbożach sulfonylomoczników.
 
Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia. Dłuższą relację będą mogli Państwo przeczytać w najnowszym numerze "Wiadomości Rolniczych Polska". Polecamy!
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności