Sumi Agro Poland

Sumi Agro Poland jako spółka handlowa japońskiego giganta Sumitomo Corporation działa w Polsce od 1994 roku, jednak produkty firmy matki obecne są na naszym rynku już ponad 30 lat. Ostatnie lata ekspansywnego rozwoju spowodowały, iż firma stała się znaczącym graczem na naszym rynku, co potwierdzają niezależne badania i plebiscyty.

Firma jest znana przede wszystkim z marek profesjonalnych środków ochrony roślin, takich jak Mospilan 20 SP, Topsin M 500 SC czy Yamato 303 SE. Kilka lat temu poszerzono ofertę handlową, uzupełniając ją o nasiona kukurydzy i rzepaku, nawozy mikroelementowe, środki pomocnicze. Przez to oferta stała się bardziej kompleksowa dla rolnika. Działalność firmy obejmuje również obsługę doradczą gospodarstw.
Liczne badania rynkowe potwierdzają coraz silniejszą pozycję spółki na polskim rynku agro. Z tej okazji warto powiedzieć kilka słów o historii firmy.
Firma Sumitomo została założona w 1630 roku przez Masatomo Sumitomo. Początkowo sprzedawał on tylko leki i książki, ale szybko przekształcił swój sklep w duże przedsiębiorstwo z licznymi filiami. Przełom technologiczny w rozwoju biznesu dokonał się dzięki Riemonowi Soga (1572-1636), który sprowadził do Japonii i rozwinął w praktyce proces wytopu i przerobu miedzi, który zaczął być znany jako nanban-buki. Później stał się on rdzeniem przedsiębiorstwa rodziny Sumitomo.
Obecnie grupa Sumitomo jest jedną z największych japońskich korporacji, zrzeszającą przedsiębiorstwa z różnych branż: wydobycie węgla i metali, produkcja żelaza i stali, produkcja statków i maszyn, elektronika i produkty elektryczne, produkty chemiczne, szkło i ceramika, plastiki i gumy. Ponadto działa również w takich dziedzinach, jak: transport, logistyka i magazynowanie, przemysł spożywczy, przemysł drzewny, przemysł samochodowy, budownictwo, badania środowiskowe, bankowość, finanse, nieruchomości i ubezpieczenia, handel. Grupa Sumimoto działa w 69 krajach na wszystkich kontynentach.

Firma Sumi Agro Poland sp. z o.o. prowadzi następującą działalność: import środków ochrony roślin, formułowanych nawozów dolistnych, nasion kukurydzy i rzepaku oraz środków higieny sanitarnej z Japonii i krajów Europy Zachodniej, sprzedaż wyżej wymienionych grup produktów na terenie całego kraju poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów, promocję oraz profesjonalne doradztwo w zakresie ich stosowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności