Sukces ciągnika Farmtrac w Mołdawii.

Ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT, zaprojektowany i wyprodukowany w mrągowskiej fabryce Farmtrac, zajął pierwsze miejsce w konkursie „Przydatne dla Mołdawii”, który odbył się podczas 28 targów sprzętu rolniczego Moldagrotech w Mołdawii, które odbywały się w dniach 4 – 7 marca 2015 r.

Jury doceniło walory użytkowe oraz rozwiązania techniczne stosowane w ciągnikach z Mrągowa. Prezentowany na wystawie ciągnik rolniczy Farmtrac 685 DT wyposażony był w fabrycznie zamontowany ładowacz Ł106 A wyprodukowany przez mrągowską fabrykę Agromasz. Można więc mówić o dużym sukcesie myśli technicznej rodem z Mazur.

Nagrodę za wygraną w konkursie wręczał Pan Ion Sula – Minister Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego Mołdawii. Jego resort był współorganizatorem targów.
To szczególne wyróżnienie nie tylko dla firmy Farmtrac, ale dowód uznania dla całej naszej mrągowskiej załogi. Pragnę tu pokreślić, że bez zaangażowania i twórczego podejścia całego zespołu nie byłoby możliwe osiągniecie jakości i poziomu technicznego pozwalającego na takie uznanie. – skomentował sukces Andrzej Kublik, Dyrektor Generalny Farmtrac Tractors Europe. To najlepszy dowód , że Polak potrafi, i że na Mazurach można budować światowej klasy ciągniki – dodał.
Reprezentujący firmę Farmtrac na mołdawskiej wystawie Jurij Borta powiedział z kolei: Wprowadzenie nowego produktu na bardzo konkurencyjny rynek mołdawski wymaga nie tylko zapewnienia najlepszych rozwiązań technicznych i ekonomicznych, ale też odpowiedniego przygotowania sprzętu, gdyż bardzo wymagające warunki naturalne, czyli ciężkie i najżyźniejsze gleby w Europie tu panujące, eliminują znaczącą część sprzętu. Sprawdzają się tylko najlepsi.
Impreza Moldagrotech to największe wydarzenie tego rodzaju w regionie. W tym roku targi przyciągnęły blisko 15 tys. odwiedzających. Swoje produkty zaprezentowało ponad 100 wystawców z niemal wszystkich krajów Europy, wśród nich największy polski producent ciągników rolniczych z Mrągowa.

K. Madeja/Źródło: Farmtrac