Spółka zależna Monsanto z nowym nabytkiem

Monsanto, poprzez jedną ze swoich spółek-córek przejęło firmę VitalFields, producenta oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym.

Climate Corporation, spółka zależna firmy Monsanto, ogłosiła przejęcie VitalFields, europejskiego producenta oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym. Zespół VitalFields dołączy do Climate Corporation, wzmacniając wysiłki firmy mające na celu dostarczanie technologii cyfrowych rolnikom na całym świecie.

Założona w 2011 roku i obecna w siedmiu europejskich krajach firma VitalFields oferuje łatwe w obsłudze narzędzie dla rolników do planowania, zarządzania i analizowania ich pracy w terenie, w tym uproszczonego monitorowania i raportowania wszystkich upraw, pomagając zapewnić przestrzeganie unijnych norm ochrony środowiska.

Wizją Climate jest dostarczanie jednej scentralizowanej platformy cyfrowej dla rolnictwa w celu zapewnienia rolnikom narzędzi, których potrzebują, aby zoptymalizować swoją pracę – zdradził Mike Stern, prezes Climate Corporation. – VitalFields zbudowało prosperującą firmę, działającą w różnych europejskich krajach i zobaczymy, jak ich narzędzia cyfrowe uzupełnią ofertę naszej platformy Climate Fieldview w przyszłości. To przejęcie jest pierwszym krokiem Climate w kierunku ekspansji na rynek europejski i cieszymy się z perspektywy współpracy z VitalFields w celu rozwoju i ulepszenia oferty naszych aktualnych narzędzi oraz pomocy rolnikom w maksymalizacji zwrotu z każdego hektara – dodał.

Narzędzia VitalFields będą nadal sprzedawane w Europie. Climate planuje rozszerzyć bazę użytkowników VitalFields. Pomoże to europejskim rolnikom zyskać cenne dane na temat swoich gospodarstw i wykorzystać je w celu poprawy wydajności.

Podzielamy wizję Climate Corporation dotycząca dostarczania jednej zintegrowanej platformy cyfrowej dla rolników na całym świecie – przekonuje Martin Rand, dyrektor generalny i współzałożyciel VitalFields. – Cieszymy się z możliwości rozszerzenia dostępności narzędzi, które opracowaliśmy, aby pomóc większej liczbie rolników w całej Europie zwiększyć korzyści, jakie narzędzia cyfrowe mogą zapewnić im w zakresie wydajności i stabilności – mówi.

Przed tym nabyciem, Monsanto Growth Ventures (MGV) dostrzegł potencjał w rozwijającej się firmie i stał się jednym z pierwszych inwestorów w VitalFields.

Wspomagana przez najmocniejszy silnik baz danych oraz najbardziej rozbudowaną sieć badań terenowych w rolnictwie, platforma od Climate Corporation – Climate Fieldview –  dostarcza zindywidualizowane analizy, które pomagają rolnikom w podejmowaniu decyzji opartych o niezawodne dane w celu maksymalizacji plonów, poprawy wydajności i zarządzania ryzykiem. Platforma ta jest aktualnie obecna na ponad 95 milionach akrów na terenie Stanów Zjednoczonych i Brazylii, a ponad 100 000 amerykańskich rolników korzysta z narzędzi cyfrowych Climate. Platforma jest również coraz bardziej popularna w Europie. Jej działalność na starym kontynencie będzie kontynuowana. Aby uzyskać więcej informacji na temat Climate Corporation i platformy Climate Fieldview, warto zajrzeć na stronę www.climate.com.

źródło: FleishmanHillard