fbpx

Glifosat w Parlamencie Europejskim

W środę 11 października Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego organizuje wysłuchanie publiczne na temat oceny ryzyka związanego z glifosatem (autoryzacja licencji na glifosat w UE wygasa w grudniu br.) w kontekście doniesień prasy o rzekomych próbach wpływania na procedurę przez pracowników Mosanto. Jak zaznacza Biuro Prasowe Parlamentu Europejskiego istnieją wątpliwości co do rakotwórczego działania glifosatu.

Glifosat to związek organiczny znajdujący się w herbicydach i działający poprzez blokowanie enzymu znajdującego się tylko i wyłącznie w roślinach. Chroni rośliny przed chwastami w ramach całego płodozmianu. Jest jedną z najbardziej powszechnie stosowanych i najlepiej przebadanych substancji czynnych na świecie. Bezpieczeństwo glifosatu potwierdziły Europejska Agencja ds. Chemikaliów (ECHA), Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Niemiecki Instytut Toksykologii BfR oraz agencje regulacyjne z całego świata, w tym Kanady, Japonii, USA, Nowej Zelandii i Australii.

Samasz loteria - baner

Źródło: Parlament Europejski

 

 

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.