Spirit: Nowy, czterometrowy siewnik firmy Väderstad

W 2009 r. firma Väderstad wprowadza na rynek model agregatu siewnego Spirit o szerokości roboczej 4 m, poszerzając tym samym ofertę tych maszyn. Zwiększono również możliwości dobrania narzędzi odpowiednich do danego typu gleby czy systemu uprawy.

Agregat Spirit jest przeznaczony do siewu na glebach średnich i lekkich. Rolnicy wykorzystujący ten agregat uważają, że zapewnia ona precyzyjny siew zarówno w uproszczeniu jak i po orce nawet przy znacznej prędkości roboczej. Spirit 400 to maszyna zwrotna i stabilna.

Model wprowadzany na rynek w 2009 r. można wyposażyć w różne zestawy narzędzi przednich, w zależności od typu gleby, wybranego systemu i intensywności uprawy.
Gdy w gospodarstwie stosuje się system orkowy, rozwiązaniem idealnym jest zestaw narzędzi Crossboard Heavy Duty z dwoma rzędami zębów Crossboard, gdyż umożliwia dokładne niwelowanie bruzd powstałych podczas orki.
Stosując uprawę uproszczoną, najlepszym rozwiązaniem jest na ogół zestaw System Disc Aggressive z dwoma rzędami talerzy uprawowych, które bardzo skutecznie mieszają resztki pożniwne z glebą. Aby jeszcze lepiej wyrównać pole, można do tego zestawu narzędzi dodać włókę Crossboard Light.

Agregaty Spirit produkowano początkowo wyłącznie w wersji o szerokości roboczej 6 m, a później wprowadzono na rynek modele o szerokości 8 i 9 m. W 2009 r. firma Väderstad poszerza ofertę maszyn o modele o szerokości roboczej 4 m, reagując na zapotrzebowanie na rynkach, przede wszystkim w Polsce, Niemczech i Francji.We wszystkich modelach siewnika Spirit można wybrać rozstaw międzyrzędzi: standardowy (12,5 cm) lub szerszy (16,7 cm).
Zwiększenie rozstawu mniej więcej o jedną trzecią zapewnia lepsze rezultaty na glebach lżejszych, ponieważ zatrzymują one niewielkie ilości wilgoci. Na ogół większy rozstaw nie ma większego wpływu na wielkość plonów, szczególnie upraw ozimych. Maszyna stawia ponadto mniejszy opór przy szerszym rozstawie, co redukuje zapotrzebowanie na moc ciągnika.

Wrp.pl/Väderstad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności