Škoda Fabia Super 2000 wygrywa Spanish Rally

3 Skody Fabie Super 2000 wystartowały w Rajdzie Asturias, który odbył się w dniach 10-12 września br., w Hiszpanii. Jan Kopecky i Petr Stary z drużyny Skoda Motorsport odnieśli spektakularne zwycięstwo w Rajdzie Asturias, który odbył się niedaleko Oviedo w Hiszpanii.

Początkowo, Rajd Asturias miał obejmować 15 odcinków specjalnych (w sumie 254 km), jednak organizatorzy odwołali jeden z dziewięciu wyścigów przewidzianych na pierwszy dzień rajdu. Z dwoma zwycięstwami na poszczególnych odcinkach, Jan Kopecky po pierwszym dniu był trzeci, ze stratą 10,4 sekundy do lidera. Znający na wylot” wszystkie tajniki trasy, Hiszpan Alberto Hevia prowadzący prywatną Fabię 2000 Super także wygrał 2 odcinki specjalne i do mety dotarł drugi, ze stratą 8,2 sekundy do Basso (Włochy). Następnego dnia, w sobotę, 11 września, kierowcy mieli do pokonania pozostałych sześć odcinków. Podobnie jak w piątek, pogoda była słoneczna i ciepła, choć rano nad trasą unosiła się mgła. Skoda Motorsport, której jako jedynej z drużyn aspirujących do wygranej udało się uniknąć problemów z przebitą oponą, odniosła drugie zwycięstwo po wspaniałym triumfie w sierpniowych zmaganiach w Zlin Rally. Nadzieje na to, że Hiszpan Alberto mógłby zająć drugie miejsce na podium i przez to umożliwić Fabii Super 2000 podwójne zwycięstwo, zgasły na przedostatnim odcinku. Usterka, która była zresztą powodem porażki wielu faworytów, zadecydowała o tym, że Hevia uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności