fbpx

Sieczkarnia wielozadaniowa Tupla 170

Wszystko wskazuje na to że produkcja mleka będzie coraz bardziej opłacalna. Uregulowanie rynku mleka poprzez kwotowanie produkcji oraz ustawowe wymuszenie skupu mleka tylko bardzo dobrej jakości, sprawiło ze producenci mleka dążą do uzyskiwania jak największej wydajności, bo to, zapewnia niskie koszty jednostkowe a jednocześnie gwarantuje pozostawienie godziwych zysków w gospodarstwie.

Wszystkim wiadomo, że krowa pyskiem doi”, toteż właściwe przygotowanie dobrych pasz w gospodarstwie odgrywa kluczową rolę w rentowności tej produkcji.
Wielu rolników zadaje sobie jeszcze często pytanie co jest lepsze .Robienie siana , czy też zakiszanie?
Wszystkie fakty wskazują za zakiszaniem. Produkcja dobrej kiszonki nie jest zadaniem trudnym. Większość rolników potrafi to zrobić. Pod jednym warunkiem, jeżeli mają czym to wykonać. Natomiast uzyskanie dobrego siana w naszych warunkach prawie zawsze graniczy z cudem. Dobra kiszonka to zawsze mniej strat energii i składników pokarmowych , a to oznacza więcej mleka czyli więcej dochodów.
Rolnikom mającym łąki jak również uprawiającym pasze zielone w gruncie znakomicie zadanie to ułatwia będąca już prawie trzy lata na naszym rynku jako jedyna, kosiarko-sieczkarnia o nazwie Tupla 170. Koprodukcji fińsko-polskiej a sprzedawana poprzez sieć dealerów firmy Junkkari Polska z siedzibą w Kutnie.
Uniwersalność tej maszyny polega na tym ,że może służyć jako zwykła kosiarka, jako kosiarko-sieczkarnia a także jako zbieracz pokosów z jednoczesnym rozdrobnieniem przeschnietej zielonki. Mając więc taką maszynę możemy w gospodarstwie sporządzać zarówno kiszonki jak również siano-kiszonki. Możliwość taka uniezależnia praktycznie rolnika od zawsze niepewnych warunków pogodowych, gwarantując mu najefektywniejsze wykorzystanie swojej bazy paszowej.
Bardzo prosta a jednocześnie wytrzymała i niezawodna konstrukcja o szer. roboczej 170 cm. sprawia że, maszyna ta ma bardzo dużą wydajność powierzchniową ,przy różnych plonach zielonej masy. Unikatowy sprzęg sieczkarni sprawia że podłączenie do ciągnika staje się bardzo proste i szybkie z udziałem tylko operatora. Specjalnej konstrukcji noże tnące z odsadzoną krawędzią, tną zieloną masę bardzo dokładnie bez zanieczyszczeń mineralnych spełniając jednocześnie rolę kondycjonera, jak tego typu urządzenia, w najnowszych kosiarkach rotacyjnych. Podawanie zielonej masy do sieczkarni odbywa się przenośnikiem ślimakowym co zapewnia bardzo równomierne podawanie tej masy do trzech standardowo montowanych noży sieczkarni. Bardzo wydajna dmuchawa sieczkarni zasysająca powietrze z boku maszyny powoduje wyrzut ściętej masy bardzo daleko a jednocześnie brak jest efektu ” zasysania” części organicznych znad koszonej powierzchni. Możliwość sterowania z kabiny ciągnika, obrotem oraz końcówką leja wysypowego pozwala na łatwe rozmieszczanie zielonki na całej powierzchni przyczepy zaczepionej do kosiarki lub przyczepy ciągniętej z boku maszyny. Posiada konstrukcyjną możliwość zamontowania na maszynie aplikatora do środków wspomagających zakiszanie co zapewnia najlepsze wymieszanie dostępnych preparatów zakiszających przed ugnieceniem masy w silosie. Zamontowana ostrzałka do noży sieczkarni sprawia ,że ostrzenie noży odbywa się sprawnie bez konieczności demontażu ich z sieczkarni.
Zalety te oraz opinie rolników eksploatujących tą maszynę upoważniają do wysunięcia tezy, że jest to maszyna w pełni spełniająca swoja rolę w gospodarstwach nastawionych na produkcję mleka, z kiszonek i sianokiszonek z traw i zielonek, poprzez zakiszanie ich w silosach oraz dokarmianie krów zielonkami. Obniżka kosztów sporządzenia paszy w tej technologii jest nazbyt oczywista.

Samasz loteria - baner


Bronisław Henszke

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner