Sieci owadobójcze BASF nagrodzone

Koncern BASF otrzymał od Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik e. V. (KWF, Stowarzyszenie Kuratorium Leśnictwa i Technologii Leśnej) jedną z nagród w kategorii innowacje, za system ochrony lasu Complion® oparty na zastosowaniu sieci owadobójczych do drewna. W ramach targów Interforst 2010, KWF i Międzynarodowe Targi Monachijskie wyróżniają medalem w dziedzinie innowacyjności rozwiązania charakteryzujące się dużym potencjałem innowacyjnym.

Technologia sieci owadobójczych stanowi nowe podejście do ochrony produktów z drewna w leśnictwie, zwalcza różnorodne gatunki owadów wylęgających się w korze i drewnie, np. owady z rodziny korników (Scolytidae). Sieci te są ulepszoną wersją technologii BASF Interceptor® LLIN (long-lasting insecticide impregnated nets), opartej na długotrwałym środku owadobójczym w celu zwalczania malarii. Pierwsze serie prób potwierdziły skuteczność zastosowania technologii sieci w leśnictwie.

Kontrolowane uwalnianie się aktywnego składnika oraz długotrwałą skuteczność zapewnia zabieg, w którym środek owadobójczy wraz ze spoiwem polimerowym stosowany jest bezpośrednio na włókna sieci w procesie przemysłowym, co reguluje uwalnianie się substancji. Na powierzchni sieci, w ciągłym procesie, uwalniana jest jedynie niewielka ilość aktywnej substancji, która jednak wystarcza, aby skutecznie zwalczać korniki. Sieci wielokrotnego użytku charakteryzują się długą skutecznością, nawet przez cały sezon. Są odporne na rozdarcie, a stabilizator UV zapobiega ich kruszeniu się na słońcu. Mogą być ponadto utylizowane: możliwa jest utylizacja termiczna w sposób przyjazny dla środowiska w ramach energetycznego wykorzystania odpadów z lasu okresowo chronionego przez ten system.

O oddziale Crop Protection
Dzięki obrotom rzędu 3,6 mld euro w 2009 r., oddział koncernu BASF Crop Protection zajmuje czołową pozycję w branży. Jako godny zaufania partner w rolnictwie, oddział ten oferuje sprawdzone i innowacyjne środki grzybobójcze, owadobójcze i chwastobójcze. Jego produkty i usługi wspierają rolników w zwiększeniu plonów i ich jakości. Inne obszary zastosowań to rośliny ozdobne i trawniki, zwalczanie szkodników w budynkach publicznych i prywatnych oraz leśnictwo. Koncern BASF ukierunkowany jest na szybkie zastosowanie wiedzy naukowej w celu osiągnięcia sukcesów na rynku. Długofalowym celem tego działu przedsiębiorstwa jest osiągnięcie wiodącej w świecie roli we wprowadzaniu innowacji optymalizujących produkcję rolniczą, powodujących poprawę wyżywienia, a w konsekwencji – jakości życia rosnącej liczby ludności na świecie.
O firmie BASF
BASF to wiodąca firma chemiczna na świecie (The Chemical Company). Firma oferuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, specjalistyczne produkty chemiczne, a także ropę naftową i gaz. Jako niezawodny partner BASF pomaga swoim klientom z niemal wszystkich branż w odnoszeniu sukcesów. Dzięki wartościowym produktom i inteligentnym rozwiązaniom BASF odgrywa ważną rolę w rozwiązywaniu globalnych problemów, takich jak ochrona klimatu, efektywność energetyczna, żywienie i mobilność. W 2009 roku BASF odnotował wpływy ze sprzedaży w kwocie ponad 50 mld euro i według stanu na koniec roku zatrudniał około 105 000 pracowników. Akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Więcej informacji o firmie BASF znajduje się w Internecie pod adresem www.basf.com

Wrp.pl na podst. BASF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności