Selena: Skuteczne usuwanie i profilaktyka

Mieszkania, w których panuje zbyt duża wilgotność powietrza, brakuje odpowiedniej wentylacji, temperatura osiąga około 20oC a światło słoneczne ma słaby dostęp, narażone są w szczególności na rozwój pleśni i grzybów. Dodatkowo zniszczona lub niewystarczająca izolacja pozioma fundamentów, nieszczelne pokrycie dachowe sprawiają, że mury nasiąkają wodą. Wraz z wilgocią pojawia się grzyb, którego obecność niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Jeżeli zawilgocenie i grzyb pojawiają się z przyczyn eksploatacyjnych, wystarczy zapewnić pomieszczeniom właściwą wentylację. Natomiast jeżeli winne są warunki techniczne, jak zła izolacja fundamentów i ścian, brak drenażu lub przeciekający dach, należy przeprowadzić prace remontowo-budowlane.
Do walki z grzybami, pleśnią oraz glonami Selena poleca Środek grzybobójczy Tytan Professional. Praktycznie bezzapachowy preparat o właściwościach bioochronnych i biobójczych jest przystosowany do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków.

W przypadku powierzchniowego wykwitu wystarczy nanieść środek za pomocą spryskiwacza lub pędzla na skażoną powierzchnię i odczekać do wyschnięcia. Czynność należy powtórzyć dwa razy i przejść do malowania ścian lub pozostawić je bez wykończenia. Preparat nie odbarwia koloru farby.
Jeżeli tynk wydaje głuchy odgłos przy obstukiwaniu, należy nanieść środek na ścianę i usunąć pleśń, skażoną powłokę malarską lub warstwę tynku (z całej powierzchni objętej pleśnią wraz z obszarem 50 cm wokół niego). Następnie oczyszcza się podłoże i zaprawę spoinową pomiędzy cegłami. Na koniec w kilkugodzinnych odstępach spryskuje się lub maluje powierzchnię środkiem jeszcze dwukrotnie, wcierając pędzlem preparat dla zwiększenia głębokości penetracji. Następnie należy nakładać tynk.

Środek grzybobójczy Tytan Professional cena:
500 ml – około 8 zł brutto
1 l – około 12 zł brutto
5 l – około 28 zł brutto

Producent: Selena SA, www.selena.pl, infolinia 0 801 350 500

Oprac. E.G./WRP
na podst. mat. E.C.H.O. COMMUNICATIONS/PR Agency

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności