fbpx
Strona głównaFirmy i produktySelena: Skuteczne usuwanie i profilaktyka

Selena: Skuteczne usuwanie i profilaktyka

Mieszkania, w których panuje zbyt duża wilgotność powietrza, brakuje odpowiedniej wentylacji, temperatura osiąga około 20oC a światło słoneczne ma słaby dostęp, narażone są w szczególności na rozwój pleśni i grzybów. Dodatkowo zniszczona lub niewystarczająca izolacja pozioma fundamentów, nieszczelne pokrycie dachowe sprawiają, że mury nasiąkają wodą. Wraz z wilgocią pojawia się grzyb, którego obecność niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Jeżeli zawilgocenie i grzyb pojawiają się z przyczyn eksploatacyjnych, wystarczy zapewnić pomieszczeniom właściwą wentylację. Natomiast jeżeli winne są warunki techniczne, jak zła izolacja fundamentów i ścian, brak drenażu lub przeciekający dach, należy przeprowadzić prace remontowo-budowlane.
Do walki z grzybami, pleśnią oraz glonami Selena poleca Środek grzybobójczy Tytan Professional. Praktycznie bezzapachowy preparat o właściwościach bioochronnych i biobójczych jest przystosowany do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków.

W przypadku powierzchniowego wykwitu wystarczy nanieść środek za pomocą spryskiwacza lub pędzla na skażoną powierzchnię i odczekać do wyschnięcia. Czynność należy powtórzyć dwa razy i przejść do malowania ścian lub pozostawić je bez wykończenia. Preparat nie odbarwia koloru farby.
Jeżeli tynk wydaje głuchy odgłos przy obstukiwaniu, należy nanieść środek na ścianę i usunąć pleśń, skażoną powłokę malarską lub warstwę tynku (z całej powierzchni objętej pleśnią wraz z obszarem 50 cm wokół niego). Następnie oczyszcza się podłoże i zaprawę spoinową pomiędzy cegłami. Na koniec w kilkugodzinnych odstępach spryskuje się lub maluje powierzchnię środkiem jeszcze dwukrotnie, wcierając pędzlem preparat dla zwiększenia głębokości penetracji. Następnie należy nakładać tynk.

Środek grzybobójczy Tytan Professional cena:
500 ml – około 8 zł brutto
1 l – około 12 zł brutto
5 l – około 28 zł brutto

Producent: Selena SA, www.selena.pl, infolinia 0 801 350 500

Oprac. E.G./WRP
na podst. mat. E.C.H.O. COMMUNICATIONS/PR Agency

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.