SAMSON przejmuje PICHON Industries

Dzięki przejęciu PICHON Industries, SAMSON GROUP staje się największym europejskim producentem wozów asenizacyjnych.

PICHON Industries produkuje szeroką gamę wozów asenizacyjnych, osprzętu oraz rozrzutników obornika w dwóch zakładach: w Polsce oraz we Francji.

Rodzina Glerup stojąca za firmą SAMSON w Viborgu chce dalej rozwijać swoją firmę oraz stać się wiodącym graczem na ryku europejskim.Dzięki przejęciu PICHON Industries, SAMSON GROUP staje się największym europejskim producentem wozów asenizacyjnych. „Obie firmy bardzo dobrze się uzupełniają, zarówno pod względem produktów, zakładów produkcyjnych, jak i dystrybucji” mówi Lars Henriksen, dyrektor generalny SAMSON Agro.

Coraz większy nacisk na wykorzystanie nawozów naturalnych wymusza na producentach rozwój technologiczny. „Niewątpliwie przyspieszy to konsolidację wśród producentów ze względu na siłę finansową potrzebną dla wymaganego rozwoju produktów. Dzięki temu przejęciu SAMSON GROUP uzyskuje bardzo dobrą pozycję na przyszłość”. Mówi Pan Junker, prezes zarządu SAMSON GROUP.

Maszyny z fabryki w Viborgu są przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw usługowych oraz dużych zakładów hodowlanych, z naciskiem na skuteczność i wydajność.

Maszyny PICHON przeznaczone są przede wszystkim dla małych i średnich gospodarstw rolnych oraz średnich przedsiębiorstw usługowych.

Firma PICHON produkuje wozy asenizacyjne o pojemnościach od 5 m3 do 30 m3 napełniane przy pomocy techniki próżniowej, podczas gdy produkty SAMSON zaczynają się od 16 m3 i osiągają do 35 m3 oraz napełniane są w oparciu o unikalną technikę wyrzutnika.

Podobny obraz pojawia się w segmencie rozrzutników. Tutaj PICHON zaczyna się od 8 m3, podczas gdy nowo opracowana przez SAMSON seria US osiąga 40 m3.

Źródło: SAMSON AGRO A/S