SAME DEUTZ-FAHR wraca do maszyn zielonkowych

Grupa SAME DEUTZ-FAHR (SDF), obok obecnej współpracy z Grupą Kverneland na dostawy produktów linii zielonkowej, ogłosiła podpisanie umowy dystrybucyjnej z firmą Kuhn na dostawy pras i kosiarek bębnowych marki DEUTZ-FAHR.

Najważniejszym celem tej strategii jest zapewnienie ciągłości dostaw wysokowydajnych maszyn linii zielonkowej. Współpracując z godnymi zaufania partnerami, będziemy mogli nadal oferować naszym klientom asortyment produktów wysokiej jakości. Co więcej, strategiczna dominacja i rozbudowana sieć dystrybucji naszych partnerów przyczynią się do umocnienia naszej pozycji, a także oferować jeszcze bardziej sprawną obsługę posprzedażną”, komentuje Massimo Bordi, prezes SDF.

W planach długoterminowych SDF planuje dystrybuować sprzęt marki DEUTZ-FAHR wyprodukowany w zakładzie Kuhn (Geldrop, Holandia), tzn. kosiarki bębnowe, kondycjonery do kosiarek bębnowych, prasy, owijarki bel i kombinacje owijarek bel. Kosiarki tarczowe, kondycjonery do kosiarek tarczowych, przetrząsarki, zgrabiarki i przyczepy samozbierające produkowane w zakładzie Kverneland (Kerteminde, Dania) również będą dostarczane pod marką DEUTZ-FAHR.

W wyniku tej strategii przewiduje się wzrost sprzedaży maszyn linii zielonkowej, a docelowo podwojenie obecnego obrotu rocznego w wysokości 40 milionów euro w ciągu najbliższych trzech lat poprzez zwiększenie sprzedaży na istniejących rynkach i rozszerzenie sprzedaży na rynki nowe. Nowa strategiczna organizacja zapewni ciągłość linii produktowej i zostanie wprowadzona w życie przez sieć dystrybucji SDF do 1 września 2010 r. Globalna dystrybucja linii maszyn zielonkowych firmy DEUTZ-FAHR będzie prowadzona wyłącznie przez sieć sprzedaży SDF.

Informacje dodatkowe:
SAME DEUTZ-FAHR z siedzibą w Treviglio, Bergamo (Włochy), jest jednym z wiodących producentów traktorów, kombajnów rolniczych, silników i maszyn rolniczych na świecie. Produkty są wytwarzane i sprzedawane pod markami SAME, DEUTZ-FAHR, Lamborghini, oraz Hürlimann na całym świecie. Traktory dostępne są w zakresie mocy od 30 do 270 KM, natomiast kombajny od 130 do 450 KM, włącznie z kombajnami konwencjonalnymi i rotorowymi.
W roku 2008 spółka, zatrudniająca około 2 800 osób, osiągnęła obroty w wysokości 1,220 miliarda euro oraz zysk netto w wysokości 5 milionów euro.
SAME DEUTZ-FAHR posiada 45,1% udziałów w DEUTZ AG, jednym z wiodących, niezależnych, międzynarodowych producentów silników diesla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności