Rzeczoznawca z certyfikatem

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych informuje o możliwości przystąpienia do egzaminów kwalifikacyjnych na rzeczoznawcę. Zgodnie z polskim prawodawstwem pobieranie próbek, ustalanie klas jakości oraz sposobu produkcji określonych artykułów rolno-spożywczych na zlecenie zainteresowanych przedsiębiorców mogą, poza pracownikami Inspekcji, przeprowadzać tylko osoby wpisane do rejestru rzeczoznawców.

Warunkiem wpisu do rejestru rzeczoznawców jest posiadanie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu zasad klasyfikacji, sposobu produkcji oraz pobierania próbek danego rodzaju artykułu rolno-spożywczego, potwierdzone zdaniem, co 3 lata egzaminu przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez Głównego Inspektora.

IJHARS planuje w najbliższym czasie egzaminy kwalifikacyjne na rzeczoznawcę w następującym zakresie tematycznym:
1.Pobieranie próbek mięsa i jego przetworów (egzamin odbędzie się w Warszawie).
2.Pobieranie próbek nasion roślin oleistych, ziarna zbóż, nasion roślin strączkowych i ich przetworów (egzamin odbędzie się w Poznaniu).
3.Ustalania klas jakości handlowej świeżych owoców i warzyw (egzamin odbędzie się w Poznaniu).

Osoby zainteresowaneprzystąpieniem doegzaminów mogą zgłaszać się na adres mailowy: orzecz@ijhar-s.gov.pl lub na fax: (022) 623-29-95.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności