Rusza ZIELONE AGRO SHOW 2010

Już od jutra, 22 maja, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz wystawcy zapraszają do Kąkolewa, gmina Grodzisk Wielkopolski, woj. wielkopolskie na IX edycję Międzynarodowej Wystawy Rolniczej ZIELONE AGRO SHOW. Impreza zaplanowana jest na dwa dni, 22 i 23 maja 2010 r.

ZIELONE AGRO SHOW to impreza poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz dla bydła. Poza wystawcami oferującymi maszyny rolnicze, zaprezentują się również firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych. Na tegoroczne pokazy maszyn podczas pracy przygotowano sprzęt do zbioru, czyli: prasy zwijające i prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, praso-owijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe oraz owijarki do bel. Drugą grupą maszyn prezentowanych podczas pracy będą kosiarki.

W pokazie zbioru skoszonej zielonki zaprezentowane zostaną wszystkie najważniejsze technologie. Zwiedzający będą mogli dokładnie przyjrzeć się pracy poszczególnych pras, a następnie sprawdzić stopień sprasowania i obejrzeć jakość obwiązania bel siatką. Nie zabraknie też elementów współzawodnictwa, jak zapowiada organizator. Każdego dnia po pokazie zespół badaczy z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dokona pomiaru i porównania gęstości sprasowanych bel. Szczegółowe wyniki tych pionierskich badań zamieszczone zostaną na stronie organizatora. Pokazy odbędą się na specjalnie przygotowanym polu o powierzchni 20 hektarów.

Nowością tegorocznej edycji wystawy będzie prezentacja bydła hodowlanego, zorganizowana wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Wielkopolskim Związkiem Hodowców i Producentów Bydła.

Seminaria i konkursy dla zwiedzających, w których można sprawdzić swoje wiadomości oraz umiejętności praktyczne z zakresu techniki i technologii zbioru zielonek. To już tradycja imprezy. Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymają upominki, a najlepsi cenne nagrody.

Program wystawy
22 maja 2010 r. (sobota)
godz. 11:30 – 13:00 – pokaz maszyn do zbioru traw na zakiszanie
godz. 13:30 – seminarium na temat Działania wdrażane przez ARiMR wspierające rozwój obszarów wiejskich w kontekście planowanych naborów w roku 2010″
godz. 14:30 – Konkurs Wiedzy o Technice i Technologiach Zbioru Zielonek

23 maja 2010 r. (niedziela)
godz. 11:30 – 13:00 – pokaz maszyn do zbioru traw na zakiszanie
godz. 13:30 – seminarium na temat “Działania wdrażane przez ARiMR wspierające rozwój obszarów wiejskich w kontekście planowanych naborów w roku 2010”
godz. 15:00 – konferencja prasowa dla dziennikarzy

Szczegółowy plan wystawy, listę wystawców i katalog oraz prezentowane nowości można obejrzeć na stronie organizatora www.agroshow.pl

Wystawa czynna w godz. 9:00 – 17:00
Dla wszystkich zwiedzających wstęp wolny
Zapraszamy do odwiedzenia nas na stoisku Wiadomości Rolniczych Polska!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności