fbpx

Roltechnika 2006

Blisko 12 tysięcy zwiedzających i ponad stu wystawców – to bilans Wystawy Maszyn i Urządzeń Rolniczych ROLTECHNIKA, III Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz Wystawy Produktu Regionalnego i Lokalnego, które odbyły się w dn. 8 i 9 lipca 2006 w Opolu Bierkowicach. N

W sobotę, 8 lipca, swoją obecnością wystawę zaszczycił Wicepremier Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Lepper. Wicepremier spotkał się z rolnikami, rozmawiał z nimi o problemach branży i planach ministerstwa na najbliższe lata. Po zwiedzeniu ekspozycji, podczas krótkiej konferencji prasowej, Andrzej Lepper podkreślił że polskie rolnictwo ma się czym chwalić i należy to robić”.

ROLTECHNIKA 2006 to wystawa maszyn przedstawicieli najlepszych polskich i światowych producentów. Zwiedzający mogli obejrzeć m.in. ciągniki o różnej mocy, opryskiwacze polowe i zawieszane. Sporym zainteresowaniem rolników cieszyła się przyczepa wielofunkcyjna, prezentowana przez jednego z niemieckich wystawców.

Wielu gości przyciągnęła techniczna prezentacja, jaka miała miejsce bezpośrednio na placu wystawy. Specjaliści szczegółowo omawiali zalety takich maszyn, jak m.in. zgrabiarka, przetrząsacz karuzelowy, kosiarka dyskowa, wóz paszowy, czy rozsiewacz nawozowy.

Tradycyjnie już, równocześnie z prezentacją maszyn rolniczych, odbyła się wystawa i ocena zwierząt hodowlanych. W tym roku było ich ponad 500! Najlepsi hodowcy z regionu pokazali najbardziej wartościowe okazy koni, bydła mlecznego i mięsnego, trzody chlewnej, owiec, kóz, drobiu, królików i szynszyli. Tegoroczną maskotką wystawy była para strusi afrykańskich, które jako jedyne dobrze znosiły panujący upał.

Najlepsze z prezentowanych zwierząt zostały ocenione i nagrodzone. Łącznie przyznano 28 czempionatów, 21 wiceczempionatów i 3 tytuły czempiona za najwyższą dodaną wartość hodowlaną BLUP.

W tym roku w Opolu – Bierkowicach po raz pierwszy odbyła się Wystawa Produktu Regionalnego i Lokalnego, gdzie można było skosztować opolskich przysmaków, kupić wiklinowe koszyki i rzeźby, czy posłuchać wędrownego grajka.

Patronat honorowy: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Opolskiego, Prezydent Miasta Opola.
Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Izba Rolnicza w Opolu, Związki Hodowców Zwierząt oraz Urząd Marszałkowski Woj. Opolskiego.
Wystawy popiera Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu.
Patronat medialny: TVP3 Opole, Radio Opole, NTO, Farmer, Poradnik Rolniczy, Wiadomości Rolnicze Polska i PPR.pl”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]