fbpx
Strona głównaPozostałeRolnik solidnie ubezpieczony

Rolnik solidnie ubezpieczony

Grupa Concordia poszerza swoją ofertę skierowaną do klientów banków spółdzielczych zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Nowe produkty Agro i Agro Premium są przeznaczone dla rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje mienie przed skutkami przykrych zdarzeń losowych.

– Maszyny rolnicze są niezbędnym narzędziem pracy na wsi, a ich zakup niekiedy wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Te kosztowne urządzenia, wykorzystywane w najróżniejszych warunkach, narażone są na uszkodzenia i wypadki, takie jak pożar, grad czy kradzież. Dlatego też coraz więcej rolników korzysta z pomocy towarzystw ubezpieczeniowych. Grupa Concordia specjalnie dla nich wprowadziła pakiety Agro i Agro Premium umożliwiające ubezpieczenie maszyn i wyposażenia rolniczego – tłumaczy Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Grupy Concordia. Nowe produkty umożliwiają klientom BPS zawarcie umowy ubezpieczenia za pośrednictwem banku, dzięki czemu związane z tym formalności można załatwić w jego siedzibie. Dodatkowo w przypadku zaciągania kredytu możliwe będzie jednoczesne ubezpieczenie mienia stanowiącego jego zabezpieczenie.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom rolników, rozszerzając ofertę banku o ubezpieczenia dla nich skierowane. Dzięki temu w okienku bankowym rolnik może zadbać jednocześnie o swoje finanse i ochronę ubezpieczeniową – mówi Piotr Pokropek, wiceprezes zarządu BPS S.A.

Pakiety Agro i Agro Premium zawierają ubezpieczenie Agro – Casco, potrzebne w razie wypadków, w następstwie których uszkodzeniu ulegają kombajny rolnicze, ciągniki, agregaty uprawowe siewniki, czy inne maszyny. Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych zapewnia rekompensatę za zniszczenia wynikające m.in. z upadku drzew czy słupów oraz wybuchu. Warto wspomnieć, że odszkodowaniu podlegają następstwa nieprzewidywalnych i coraz częściej występujących w Polsce anomalii pogodowych, takich jak: huragany, powodzie, gradobicia czy nawałnice. O tym, jakie szkody mogą wywołać żywioły dotkliwie przekonali się mieszkańcy Śląska i centralnych województw. Dodatkowo, pakiety zawierają ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów oraz ubezpieczenie ochrony prawnej.

na podstawie materiałów Concordia
foto i opr. Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.