fbpx

Rolnik solidnie ubezpieczony

Grupa Concordia poszerza swoją ofertę skierowaną do klientów banków spółdzielczych zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Nowe produkty Agro i Agro Premium są przeznaczone dla rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje mienie przed skutkami przykrych zdarzeń losowych.

– Maszyny rolnicze są niezbędnym narzędziem pracy na wsi, a ich zakup niekiedy wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu. Te kosztowne urządzenia, wykorzystywane w najróżniejszych warunkach, narażone są na uszkodzenia i wypadki, takie jak pożar, grad czy kradzież. Dlatego też coraz więcej rolników korzysta z pomocy towarzystw ubezpieczeniowych. Grupa Concordia specjalnie dla nich wprowadziła pakiety Agro i Agro Premium umożliwiające ubezpieczenie maszyn i wyposażenia rolniczego – tłumaczy Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Grupy Concordia. Nowe produkty umożliwiają klientom BPS zawarcie umowy ubezpieczenia za pośrednictwem banku, dzięki czemu związane z tym formalności można załatwić w jego siedzibie. Dodatkowo w przypadku zaciągania kredytu możliwe będzie jednoczesne ubezpieczenie mienia stanowiącego jego zabezpieczenie.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom rolników, rozszerzając ofertę banku o ubezpieczenia dla nich skierowane. Dzięki temu w okienku bankowym rolnik może zadbać jednocześnie o swoje finanse i ochronę ubezpieczeniową – mówi Piotr Pokropek, wiceprezes zarządu BPS S.A.

Pakiety Agro i Agro Premium zawierają ubezpieczenie Agro – Casco, potrzebne w razie wypadków, w następstwie których uszkodzeniu ulegają kombajny rolnicze, ciągniki, agregaty uprawowe siewniki, czy inne maszyny. Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych zapewnia rekompensatę za zniszczenia wynikające m.in. z upadku drzew czy słupów oraz wybuchu. Warto wspomnieć, że odszkodowaniu podlegają następstwa nieprzewidywalnych i coraz częściej występujących w Polsce anomalii pogodowych, takich jak: huragany, powodzie, gradobicia czy nawałnice. O tym, jakie szkody mogą wywołać żywioły dotkliwie przekonali się mieszkańcy Śląska i centralnych województw. Dodatkowo, pakiety zawierają ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów oraz ubezpieczenie ochrony prawnej.

na podstawie materiałów Concordia
foto i opr. Wrp.pl
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.