Rolnicy z Kujaw odznaczeni na targach

Podczas targów Agro-Tech w Minikowie odznaczono 13 rolników z woj. Kujawsko-Pomorskiego. Większość przyznaje, że wyróżnienia odbierają, jako niewielkie pocieszenie wobec sytuacji panującej na rynkach.

Podczas imprezy wręczono gospodarzom z woj. kujawsko-pomorskiego wręczono odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dariusz Badźmierowski, Wojciech Balewski, Stefania Benedykcińska, Janusz Domachowski, Grzegorz Fryca, Leszek Grzelak, Jacek Grzybek, Michał Gumowski, Eugeniusz Kalisz, Elżbieta Pilachowska, Henryk Pipowski, Henryk Warachowski i Zbigniewowi Ziółkowskiemu. Ten ostatni jest hodowcą trzody chlewnej w Robakowie (gm. Stolno). Stado pana Zbigniewa liczy 250 sztuk, w większości są to lochy hodowlane. Oprócz hodowli gospodarstwo posiada 36-hektarowy areał.

To odznaczenie to dla mnie małe pocieszenie. Hodowla trzody chlewnej to coraz bardziej trudne zajęcie. Z miesiąca na miesiąc przestaje być opłacalna. Obecnie wyczekujemy, na poprawę, ale zaczynam wątpić czy ona nastąpi. Jeśli kg. Żywca wieprzowego nie będzie kosztował około 5 zł. to polska hodowla znajdzie się na granicy upadku. Nie ma pieniędzy na inwestycje, na rozwój. Myślę, że na naszą sytuację wpłynęło również rosyjskie embargo. Nasz rynek jest przepełniony, zachodnie firmy zapchały go swoimi mrożonkami – mówi Z. Ziółkowski.

Targi w Minikowie trwały w minioną sobotę i niedzielę. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem okolicznych rolników.

MAN   

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności