Resort rolnictwa apeluje o cierpliwość

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało komunikat, w którym podkreśla, że nie ma możliwości, aby proces spełnienia postulatów protestujących skrócić do kilku dni lub tygodni, czego rolnicze OPZZ się domaga.

Podczas środowych (4. lutego) rozmów z OPZZRiOR, związkowcy zgłosili 12 postulatów. Siedem z nich zostało już zrealizowanych, a trzy są w trakcie realizacji.

Pozostały więc dwa żądania. Dotyczą one rekompensat za kwoty mleczne oraz pomocy dla hodowców trzody chlewnej. Jak informuje ministerstwo, w resorcie rolnictwa trwają intensywne prace ministra Marka Sawickiego wraz z zespołem ekspertów nad mechanizmami, które pozwolą na rozwiązanie zgłaszanych przez rolników problemów. Kiedy ministerstwo rolnictwa je opracuje, zostaną one przesłane do akceptacji szefa resortu finansów. Dopiero wtedy otrzyma je Komisja Europejska, która musi je notyfikować. Nie ma możliwości, aby cały proces skrócić do kilku dni lub tygodni, czego oczekują związkowcy z OPZZRiOR.

Renata Struzik, źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności