fbpx
Strona głównaPozostałeRekordowy AGROTECH 2009

Rekordowy AGROTECH 2009

Takiej frekwencji na targach Agrotech i Las-Expo w Kielcach, które zakończyły się w niedzielę (15.03.) nie spodziewali się sami organizatorzy. 15 edycję tej największej w Polsce wystawy poświęconej technice rolniczej zwiedziło ok. 50 tysięcy rolników. Było co oglądać. Na powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, blisko 500 wystawców zaprezentowało przeszło 1 000 modeli maszyn i urządzeń dla rolnictwa. N

Ponadto seminaria, spotkania, punkty konsultacyjne dla rolników, atrakcje i konkursy na stoiskach firmowych – tak, w wielkim skrócie można opisać to co działo się przez trzy dni (13-15.03.) na terenie Targów Kielce.

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Klasyfikowana na bardzo wysokiej 4 pozycji w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających, ustępuje miejsca jedynie poznańskiej BUDMIE i FARMIE oraz pokazom lotniczym Air Show, współorganizowanym przez Targi Kielce. W tym roku został oddany do dyspozycji wystawców kolejny pawilon o powierzchni 4 tysięcy metrów, który został w całości zagospodarowany. W porównaniu z rokiem ubiegłym AGROTECH 2009 był większy o ponad 25%.

Na targach AGROTECH tradycyjnie można było obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Wystawiane były również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa.

Popularność targom AGROTECH zapewniają światowe premiery na polskim rynku, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie, pełna oferta sprzętu dla rolnictwa m.in. prezentowane są wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne w kraju, i specjalistyczny charakter wystawy, sprzyjający bezpośrednim kontaktom rolników i producentów. Nie bez powodu to właśnie podczas targów AGROTECH co roku wręczana jest prestiżowa nagroda Maszyna Rolnicza Roku, przyznawana przez Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. W tym roku tytuł ten w kategorii maszyny krajowej otrzymała firma Maszyny Rolnicze Bury” za kompaktowe brony talerzowe wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, solidną zwartą budową. W kategorii maszyn z importu, tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2009 otrzymał ciągnik rolniczy T6080 produkowany przez CNH UK, a zgłoszony przez CNH Polska. Traktor ten wyróżniono za nowoczesne rozwiązania techniczne, estetykę wykonania oraz wskaźniki eksploatacyjne.

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymała firma DeLaval z Wrocławia za robota udojowego VMS. Jednocześnie państwo Małgorzata i Tomasz Kubiakowie, którzy jako pierwsi w Polsce wykorzystali w swoim gospodarstwie nagrodzoną maszynę, otrzymali nagrodę specjalną od Ministra Rolnictwa za wdrożenie najbardziej innowacyjnego rozwiązania w rolnictwie.

Oprócz tego Targi Kielce przyznały Medale Agrotech 2009. Otrzymały je następujące firmy i produkty:
1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe BOMET Andrzej Sińczuk z Węgrowa za dwuwersyjny agregat podorywkowy i obsypnik do ziemniaków z przystawką profilującą redliny
2. “AGROLA” Zakład Handlowo-Produkcyjny Zdzisław Niegowski z miejscowości Sadowne za opryskiwacz ciągnikowu przyczepiany AGROLA 1500 @w P161/1 – “Vertical”
3. Zakłady Chemiczne “Police” S.A. za kompleksowy nawóz granulowany Poliazot
4. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne “POMOT” Sp. z o.o. z miejscowości Chojna za wóz asenizacyjny typ T 525 o poj. 25000 l z doglebowym agregatem talerzowym
5. CASE IH Austria za ciągnik PUMA CVX
6. Wacker Neuson sp. z o.o. Dział Weidemann z miejscowości Jawczyce za ładowarkę podwórzową Weidemann HOFTRAC model 1350cx 45
7. AGCO Sp. z o.o. z Paczkowa za ciągnik rolniczy Valtra seria T202 Versu
8. Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie za opracowanie konstrukcji spulchniacza obrotowego dla rolnictwa ekologicznego.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]