fbpx
Strona głównaPozostałeRekordowy AGROTECH 2009

Rekordowy AGROTECH 2009

Takiej frekwencji na targach Agrotech i Las-Expo w Kielcach, które zakończyły się w niedzielę (15.03.) nie spodziewali się sami organizatorzy. 15 edycję tej największej w Polsce wystawy poświęconej technice rolniczej zwiedziło ok. 50 tysięcy rolników. Było co oglądać. Na powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, blisko 500 wystawców zaprezentowało przeszło 1 000 modeli maszyn i urządzeń dla rolnictwa. N

Ponadto seminaria, spotkania, punkty konsultacyjne dla rolników, atrakcje i konkursy na stoiskach firmowych – tak, w wielkim skrócie można opisać to co działo się przez trzy dni (13-15.03.) na terenie Targów Kielce.

AGROTECH to jedna z największych w Europie, a z pewnością największa w Polsce, impreza wystawiennicza poświęcona technice rolniczej. Klasyfikowana na bardzo wysokiej 4 pozycji w kraju wśród wystaw o największej liczbie zwiedzających, ustępuje miejsca jedynie poznańskiej BUDMIE i FARMIE oraz pokazom lotniczym Air Show, współorganizowanym przez Targi Kielce. W tym roku został oddany do dyspozycji wystawców kolejny pawilon o powierzchni 4 tysięcy metrów, który został w całości zagospodarowany. W porównaniu z rokiem ubiegłym AGROTECH 2009 był większy o ponad 25%.

Na targach AGROTECH tradycyjnie można było obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Wystawiane były również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa.

Popularność targom AGROTECH zapewniają światowe premiery na polskim rynku, często będące świadectwem niezwykłego postępu technologicznego, jaki w ciągu kilku ostatnich lat dokonał się w polskim rolnictwie, pełna oferta sprzętu dla rolnictwa m.in. prezentowane są wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne w kraju, i specjalistyczny charakter wystawy, sprzyjający bezpośrednim kontaktom rolników i producentów. Nie bez powodu to właśnie podczas targów AGROTECH co roku wręczana jest prestiżowa nagroda Maszyna Rolnicza Roku, przyznawana przez Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. W tym roku tytuł ten w kategorii maszyny krajowej otrzymała firma Maszyny Rolnicze Bury” za kompaktowe brony talerzowe wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, solidną zwartą budową. W kategorii maszyn z importu, tytuł Maszyny Rolniczej Roku 2009 otrzymał ciągnik rolniczy T6080 produkowany przez CNH UK, a zgłoszony przez CNH Polska. Traktor ten wyróżniono za nowoczesne rozwiązania techniczne, estetykę wykonania oraz wskaźniki eksploatacyjne.

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymała firma DeLaval z Wrocławia za robota udojowego VMS. Jednocześnie państwo Małgorzata i Tomasz Kubiakowie, którzy jako pierwsi w Polsce wykorzystali w swoim gospodarstwie nagrodzoną maszynę, otrzymali nagrodę specjalną od Ministra Rolnictwa za wdrożenie najbardziej innowacyjnego rozwiązania w rolnictwie.

Oprócz tego Targi Kielce przyznały Medale Agrotech 2009. Otrzymały je następujące firmy i produkty:
1. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe BOMET Andrzej Sińczuk z Węgrowa za dwuwersyjny agregat podorywkowy i obsypnik do ziemniaków z przystawką profilującą redliny
2. “AGROLA” Zakład Handlowo-Produkcyjny Zdzisław Niegowski z miejscowości Sadowne za opryskiwacz ciągnikowu przyczepiany AGROLA 1500 @w P161/1 – “Vertical”
3. Zakłady Chemiczne “Police” S.A. za kompleksowy nawóz granulowany Poliazot
4. Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne “POMOT” Sp. z o.o. z miejscowości Chojna za wóz asenizacyjny typ T 525 o poj. 25000 l z doglebowym agregatem talerzowym
5. CASE IH Austria za ciągnik PUMA CVX
6. Wacker Neuson sp. z o.o. Dział Weidemann z miejscowości Jawczyce za ładowarkę podwórzową Weidemann HOFTRAC model 1350cx 45
7. AGCO Sp. z o.o. z Paczkowa za ciągnik rolniczy Valtra seria T202 Versu
8. Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie za opracowanie konstrukcji spulchniacza obrotowego dla rolnictwa ekologicznego.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.