fbpx
Strona głównaFirmy i produktyRekord plonowania pszenicy, rzepaku, kukurydzy. Rozgrywki Ligi Mistrzów Plonowania Procam Polska

Rekord plonowania pszenicy, rzepaku, kukurydzy. Rozgrywki Ligi Mistrzów Plonowania Procam Polska

Trwają żniwa, a wraz z nimi rozpoczęły się rozgrywki ogólnopolskiej Liga Mistrzów Plonowania Procam, która jest pierwszą w Polsce branżową ligą. Jej zadaniem jest stymulowanie postępu poprzez współzawodnictwo pomiędzy rolnikami na osiąganie jak największych plonów roślin uprawnych z hektara w danym roku.

Rozgrywki odbywają się w  najwyżej plonujących uprawach w Polsce z rekordowymi zbiorami w klasie Rekordu Województwa oraz Rekordu Polski w czterech kategoriach: pszenica ozima, rzepak ozimy, kukurydza na kiszonkę, kukurydza na ziarno.

Liga Mistrzów Plonowania to wspólny projekt doradców agronomicznych Procam oraz współpracujących z nimi rolników dążących do rozwoju swoich gospodarstw poprzez wzrost plonów i dochodowości upraw. Celem działań w ramach ligi jest promocja wśród producentów rolnych wymiany wiedzy i doświadczeń na temat skutecznych praktyk i postępu w rolnictwie umożliwiającego produkcję najlepszej jakościowo żywności.

Uczestnicy projektu korzystają z:

– najlepszego praktycznego doradztwa agronomicznego;

– pełnej technologii uprawy i ochrony roślin;

– szerokiej gamy środków ochrony roślin, nasion i nawozów;

– bazy wiedzy Instytutu Praktycznej Agronomii Procam;

– udziału w wojewódzkim oraz ogólnopolskim konkursie na największe plony roślin uprawnych z hektara.

Wraz z rozpoczęciem żniw uruchomiony został podgląd rozgrywek Ligi Mistrzów Plonowania na żywo na stronie internetowej ligamistrzowplonowania. Po każdym dokonanym pod nadzorem Kancelarii Rekordów pomiarze i ustanowieniu nowego rekordu zbiorów zostaje on wprowadzony na interaktywną mapę.

– Zachęcamy do oglądania relacji i poznawania szczegółów, które pozwolą dowiedzieć się jakie odmiany i produkty Procam pozwoliły osiągnąć rekordowe plony – poinformował dr inż. Dariusz Wyczling, dyrektor Działu Sprzedaży i Agronomii Procam.

Chociaż Liga Mistrzów Plonowania została aktywowana w 2022 roku, to już od lat wyróżniamy gospodarstwa rolne i ich wysokie zbiory. Imponujące wyniki klienci Procam odnotowywali już wcześniej, tak na odmianie Findus w 2019 roku czy odmianie Argument w 2020 roku, której plonowanie wyniosło 12,567 t/ha i jest aktualnym Rekordem Polski w plonie pszenicy ozimej. Historycznymi rekordami również podzieliliśmy się na stronie projektu Liga Mistrzów Plonowania – dodał dr inż. Dariusz Wyczling.

Historia pokazała, że szczególnie w latach o ciężkich warunkach pogodowych istnieją rozwiązania, które mogą znacząco pomóc uniknąć strat w plonach lub przeciwstawić się trudnej sytuacji na polu pomagając jednocześnie osiągnąć największe możliwe do uzyskania w danym roku plony z hektara. Uczestnicy Ligi z takich właśnie rozwiązań całościowej technologii Procam korzystają co potwierdzają ich ponad przeciętne plony.

-Jako lider wśród dystrybutorów środków ochrony roślin i nawozów, chcemy dzielić się naszą wiedzą oraz technologią, aby nasi partnerzy mogli osiągać rekordowe plony i zyski w każdym sezonie. Utarło się mówić “Procamowcy to fachowcy” i chcemy, żeby to przekonanie stale rosło – poinformował przedstawiciel organizatora.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.