fbpx

Rekompensaty dla rybaków

Od 16 marca do 30 czerwca armatorzy statków rybackich mogą zawierać z ARiMR umowy o przyznanie rekompensat za zaprzestanie połowów dorsza w wyznaczonych okresach 2008 roku. N

Wciągu pierwszych dwóch dni od uruchomienia takiej pomocy finansowanej z Programu Operacyjnego dla sektora rybackiego na lata 2007 – 2013, Agencja podpisała 43 umowy o przyznaniu rekompensat na łączną kwotę 1, 57 mln złotych.

Wypłata rekompensaty przysługuje armatorom, którzy w 2008 roku posiadali kwotę połowową dorsza i udokumentują, że zaprzestali połowu tej ryby na Bałtyku Zachodnim, w podobszarze 22-24, przez dowolnie wybrane 25 dni w okresie od 22 maja do końca czerwca oraz od 1 do 30 września 2008 roku. Wysokość tych rekompensat wypłacanych przez ARiMR zależy między innymi od długości statku rybackiego i waha się od 23 675 zł w przypadku jednostki o długości do 15 metrów, do 32 125 zł dla jednostki o długości powyżej 25 metrów i jest proporcjonalna do liczby dni, w których zawieszona została działalność połowowa. Kwota rekompensaty może zostać zwiększona o 3 425 zł za każdą osobę pracującą na statku rybackim w okresie zaprzestania działalności połowowej, proporcjonalnie do udokumentowanej liczby dni, w których nie prowadzona była działalność połowowa.

Środki finansowe pozwalają wypłacić rekompensaty wszystkim armatorom, którzy spełniają kryteria dostępu do pomocy.
Informacje na temat udzielania pomocy finansowej w ramach Środka 1.2. Pomoc publiczna z tytułu tymczasowego zaprzestania działalności połowowej udzielane są w Zachodniopomorskim, Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim Oddziale Regionalnym ARiMR, na stronie internetowej Agencji www.arimr.gov.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.

Wrp.pl/ARiMR
McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.