fbpx
Strona głównaWiadomościRekompensaty dla rybaków

Rekompensaty dla rybaków

Od 16 marca do 30 czerwca armatorzy statków rybackich mogą zawierać z ARiMR umowy o przyznanie rekompensat za zaprzestanie połowów dorsza w wyznaczonych okresach 2008 roku. N

Wciągu pierwszych dwóch dni od uruchomienia takiej pomocy finansowanej z Programu Operacyjnego dla sektora rybackiego na lata 2007 – 2013, Agencja podpisała 43 umowy o przyznaniu rekompensat na łączną kwotę 1, 57 mln złotych.

Wypłata rekompensaty przysługuje armatorom, którzy w 2008 roku posiadali kwotę połowową dorsza i udokumentują, że zaprzestali połowu tej ryby na Bałtyku Zachodnim, w podobszarze 22-24, przez dowolnie wybrane 25 dni w okresie od 22 maja do końca czerwca oraz od 1 do 30 września 2008 roku. Wysokość tych rekompensat wypłacanych przez ARiMR zależy między innymi od długości statku rybackiego i waha się od 23 675 zł w przypadku jednostki o długości do 15 metrów, do 32 125 zł dla jednostki o długości powyżej 25 metrów i jest proporcjonalna do liczby dni, w których zawieszona została działalność połowowa. Kwota rekompensaty może zostać zwiększona o 3 425 zł za każdą osobę pracującą na statku rybackim w okresie zaprzestania działalności połowowej, proporcjonalnie do udokumentowanej liczby dni, w których nie prowadzona była działalność połowowa.

Środki finansowe pozwalają wypłacić rekompensaty wszystkim armatorom, którzy spełniają kryteria dostępu do pomocy.
Informacje na temat udzielania pomocy finansowej w ramach Środka 1.2. Pomoc publiczna z tytułu tymczasowego zaprzestania działalności połowowej udzielane są w Zachodniopomorskim, Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim Oddziale Regionalnym ARiMR, na stronie internetowej Agencji www.arimr.gov.pl oraz pod numerem bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.

Wrp.pl/ARiMR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.