Promocja regionu poprzez kulinaria

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Starym Polu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego są organizatorami seminarium pt.: Rola produktów lokalnych, tradycyjnych i regionalnych w gospodarce, turystyce i promocji regionu”.”

Spotkanie odbywa się w dniu dzisiejszym, 2 kwietnia 2009 r. od godz. 10.00 w PODR, Oddział Stare Pole.

Przypomnijmy, że na liście Produktów Tradycyjnych MRiRW województwo pomorskie zajmuje II miejsce, z 94 produktami, tuż za województwem śląskim, które wpisało na tę listę 100 swoich produktów. Podczas seminarium Kazimierz Sumisławski z Urzędu Marszałkowskiego przedstawi działania, które podejmuje samorząd pomorski na rzecz rozwoju produktów tradycyjnych i regionalnych.

Produkty lokalny i tradycyjny to z jednej strony dziedzictwo historii regionu, ale też i doskonała szansa na zwiększenie atrakcyjności oferty agroturystycznej Pomorza. Szansa na zaistnienie nie tylko na turystycznej mapie Polski. Przykładem może tutaj być Truskawka Kaszubska – pomorski produkt regionalny, o którego wpisanie na listę Chronionych Oznaczeń Geograficznych zabiega Kaszubskie Stowarzyszenie Producentów Truskawek.

Smakowitą” atrakcją seminarium jest niezaprzeczalnie przegląd-wystawa ,,Pomorski Stół Wielkanocny – baby, serniki i mazurki wielkanocne”.

ARiMR podała informację o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania “Uczestnictwo rolników w systemach jakości żywności” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 od dnia 15 kwietnia 2009 r.Formularz wniosku wraz z instrukcją wypełnienia przed naborem wniosków będą udostępnione na stronach internetowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa www.arimr.gov.pl. Można będzie je również otrzymać w biurach powiatowych, oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

E.G./WRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności