Prezes Targów Kielce konsulem

Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce został Konsulem Honorowym Republiki Federalnej Niemiec. Nominacje odbierze 5 października i nadal będzie pełnił funkcję prezesa zarządu kieleckiego ośrodka wystawienniczego.

Pierwszy w historii miasta konsulat powstanie w Kielcach już w październiku. Prezes Zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń przyjął propozycję złożoną przez Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Polsce dr Heine Petersa i 5 października zostanie mianowany Konsulem Honorowym.

Konsulaty honorowe działają głównie na rzecz współpracy kulturalnej i gospodarczej między krajami. Mają ograniczone uprawnienia – nie wydają wiz, pomagają natomiast obywatelom krajów, które reprezentują.

Dr Andrzej Mochoń:
Absolwent geologii na Uniwersytecie Wrocławskim, tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1980 r. pracował jako wykładowca geologii w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. W 1989 r. zaangażował się w budowę jednej z pierwszych uczelni prywatnych w mieście – dzisiejszej Wyższej Szkoły Administracji Publicznej. W 1993 r. zakładał Świętokrzyską Agencję Rozwoju Regionu, w której kierownicze funkcje pełnił przez 10 lat. Potem 2 lata organizował Geopark. Od 2006 roku kieruje Targami Kielce. Jest jednym z twórców Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego – sztandarowej imprezy targowej w Kielcach.

Ma czwórkę dzieci, z których jest bardzo dumny – udało mu się i żonie dobrze je wychować i wykształcić. Jedną z jego pasji jest nauka języków obcych. Zna: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, uczy się włoskiego. Kocha góry, jest zapalonym narciarzem i łyżwiarzem. Fotografuje – należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest fanem jazzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności