Premiera Open Farm

Już w najbliższy weekend, 20–21 maja 2017 roku odbędzie się pierwsza edycja Targów Rolniczych „Open Farm”. Będzie to impreza o zasięgu ogólnopolskim, zlokalizowana w centrum naszego kraju – na lotnisku Przasnysz w Sierakowie (woj. mazowieckie).

W tym roku odbędzie się premiera targów Open Farm, co wcale nie oznacza, że impreza będzie mała, czy słabo zorganizowana. Między innymi dlatego, że partnerem strategicznym jest tu firma DLG AgroFood, organizator targów rolniczych, tj. Ferma w Łodzi (targi zwierzęce, odbyły się w lutym br.), czy Opolagra w Kamieniu Śląskim koło Opola (9−11.06.2017). DLG Agro Food jest częścią DLG – wiodącej organizacji z sektora gospodarki rolnej i żywnościowej w Niemczech, organizatora targów Agritechnica i EuroTier w Hanowerze.

Organizatorzy Open Farm przewidują, że na terenie lotniska w Przasnyszu spotka się ponad 200 wystawców z całej Polski. Bez wątpienia będzie to doskonała okazja, aby zaprezentować „ludziom z branży” swoją ofertę, nawiązać kontakty biznesowe, pokazać się. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie zabraknie wystaw ciągników, maszyn oraz urządzeń rolniczych, zarówno tych nowych, jak i używanych (komis używanych maszyn rolniczych), a także stoisk z nawozami, środkami ochrony roślin, materiałami budowlanymi, wyposażeniem budynków inwentarskich, pasz, materiału szkółkarskiego i wielu, wielu innych. Zaplanowano również liczne konferencje i wykłady. Poza tym, na miejscu odbędą się pierwsze w Polsce e-Mistrzostwa w Farming Simulator 2017, pokaz maszyn podczas prac polowych, czy liczne konkursy z nagrodami. Będzie też możliwość przetestowania maszyn na placu manewrowym. Wybierając się na targi Open Farm, zrobimy to nie tylko dla siebie – dochód zebrany w ich trakcie będzie przeznaczony na rozwój i edukację dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.

Równolegle z targami rolniczymi, na miejscu odbędą się imprezy towarzyszące: jarmark EKO−żywności i produktów regionalnych, podczas których będzie można nabyć ekologiczną i tradycyjną żywność bezpośrednio od rolników oraz Wiosenny kiermasz ogrodniczy.

Targi odbędą się pod patronatem ministerstwa rolnictwa i czołowych instytucji związanych z rolnictwem: ARR, ANR, ARiMR i KRUS. Patronem medialnym targów Open Farm są Wiadomości Rolnicze Polska. Zapraszamy!