fbpx
Strona głównaFirmy i produktyPolscy plantatorzy buraków z certyfikatem zrównoważonej uprawy buraków w Europie

Polscy plantatorzy buraków z certyfikatem zrównoważonej uprawy buraków w Europie

Polscy plantatorzy buraków oraz spółka Südzucker otrzymała certyfikat REDcert2 – znaczące europejskie wyróżnienie dla plantatorów stosujących najbardziej restrykcyjne zasady zrównoważonego rolnictwa.

Grupa Südzucker wraz z plantatorami buraków cukrowych w Niemczech, Francji i Polsce uzyskała certyfikat REDcert2, potwierdzając tym samym, że prowadzone przez nich uprawy buraków cukrowych zgodne są z zasadami zrównoważonego rozwoju. Certyfikat REDcert2 dowodzi, iż stosowane przez plantatorów metody uprawy są zgodne z kryteriami srebrnego statusu zrównoważonego rolnictwa Platformy Initiative (SAI).

Ponad 34 000 plantatorów buraków cukrowych oraz Südzucker udokumentowało, że ich działania są zgodne z restrykcyjnymi normami środowiskowymi i społecznymi związanymi z uprawą i przetwarzaniem surowca. Plantatorzy skoncentrowani są na optymalizacji ochrony roślin i zapewnieniu odpowiedniego nawożenia. Dodatkowo, podejmują działania w celu zwiększenia żyzności gleby oraz zróżnicowania biologicznego.

Jesteśmy dumni, że wraz z naszymi plantatorami potwierdziliśmy zrównoważony rozwój produkcji buraków cukrowych. Fakt, że Grupa Südzucker skutecznie wykazała zgodność wymogów certyfikacji z REDcert2 oraz SAI był możliwy przede wszystkim dzięki opartej na zaufaniu współpracy z naszymi plantatorami.  Bez ich zaangażowania w zrównoważony rozwój certyfikacja nie byłaby możliwa – powiedział dr Thomas Kirchberg, członek zarządu Südzucker AG. – Certyfikat potwierdza, że nasze programy zrównoważonego rozwoju idą w dobrym kierunku. Będziemy podążać tą drogą wraz z plantatorami, ponieważ jesteśmy przekonani, że w ten sposób odpowiadamy na potrzeby rynku –  dodał nakreślając dalszą  politykę firmy.

Co to jest REDcert?

REDcert to spółka certyfikacji zrównoważonej produkcji biomasy, która została założona w 2010 roku przez wiodące stowarzyszenia i organizacje w niemieckich sektorach: rolnym i biopaliw w celu ustanowienia systemu certyfikacji zrównoważonego rozwoju dla biopaliw. REDcert System-EU, uznany przez Komisję Europejską, nadaje REDcert system certyfikacji zrównoważonego rozwoju, który może być stosowany w całej Europie w odniesieniu do zrównoważonej uprawy surowców roślinnych. REDcert² jest rozbudowanym systemem certyfikacji zrównoważonego rozwoju dla przemysłu spożywczego. System certyfikacji znajduje zastosowanie na wszystkich etapach procesu:  produkcja, skup surowca oraz jego przetwarzanie.

Südzucker Polska S.A. jest częścią europejskiego koncernu Südzucker, największego producenta cukru w Europie. W Polsce spółka posiada 25% udziału w kwocie cukru, zatrudnia 640 pracowników i współpracuje z 6 440 plantatorami. Głównym produktem firmy jest cukier biały, oferowany pod znaną od 17 lat na polskim rynku marką „Cukier Królewski”.

źródło: Südzucker Polska

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.