Podyskutujmy o ziemi

Zachodniopomorskie zaprasza do udziału w debacie pt. Ziemia – warsztat pracy rolnika”, które odbędzie się w piątek, 3 czerwca br. To już drugie spotkanie z cyklu: “Z Marszałkiem o rolnictwie”, w którym weźmie udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki. Spotkanie odbędzie się w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie.”

Czerwcowa debata ekspercka poświęcona będzie ziemi jako warsztatowi pracy rolników. Dyskusja będzie dotyczyła zagospodarowania ziemi w regionie oraz utrzymania i poprawy jakości (kultury) gleby, czyli jednych z najważniejszych priorytetów przyjętej i realizowanej strategii rozwoju rolnictwa w województwie zachodniopomorskim. Są to bardzo gorące, a jednocześnie bardzo istotne tematy, zwłaszcza na Pomorzu Zachodnim.
W gronie zapraszanych ekspertów-praktyków, naukowców, przedstawicieli instytucji okołobiznesowych oraz administracji poddawane są analizie kolejne sektory zachodniopomorskiego rolnictwa. W konferencji głos zabiorą: Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Jarosław Rzepa, który będzie mówił na temat ziemi w aktualnej Strategii rolnictwa i obszarów wiejskich w województwie zachodniopomorskim”, prof. dr hab. inż. Teresa Wojcieszczuk z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, która omówi temat pt. “Zmiana jakości gleb w wyniku użytkowania”, Wójt Gminy Brojce Stanisław Gnosowski oraz Zastępca Dyrektora Spółdzielczej Grupy Bankowej, Banku Spółdzielczego w Gryficach Sławomir Sidor powiedzą na temat “Gospodarowania ziemią z perspektywy administracji samorządowej”, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych ze Szczecina Adam Poniewski opowie o “Gospodarowaniu ziemią w województwie zachodniopomorskim”, a Prezes Związku Pracodawców Rolnych Feliks Skotnicki, Prezes Stowarzyszenia Dzierżawców i Właścicieli Rolnych Województwa Zachodniopomorskiego w Budziestowie Kazimierz Stoltman oraz Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Szczecinie Jan Kozak omówią zagadnienie dotyczące “Gospodarowania ziemią z perspektywy dzierżawców i właścicieli rolnych”.

Druga debata ekspercka z cyklu “Z Marszałkiem o rolnictwie”
Temat debaty: “Ziemia – warsztat pracy rolnika”
3 czerwca 2011 r. (piątek) , godz. 13.00
Delegatura Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
Koszalin, ul. Władysława Andersa 34, sala 190

Źródło: UMWZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności