Podwójny triumf Ursusa

Ursus zdobył tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Eksport”. Nagroda została przyznana 23.września br. przez Business Centre Club. Następnego dnia firma otrzymała miano Pracodawcy Polski Wschodniej w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Pierwszy z tytułów to wyróżnienie za sukcesy na rynkach eksportowych oraz promocję Polski za granicą. I nie ma się co dziwić, w końcu w ostatnim czasie Ursus świeci triumfy za granicą, i to nie tylko w Europie, ale też na dalszych rynkach. – Nagroda Ambasadora Polskiej Gospodarki to powód do dumy dla mnie i wszystkich pracowników firmy. Kiedy w 2011 r. zdecydowaliśmy się przejąć upadłe polskie zakłady URSUS i zainwestować w odbudowę marki z ponad 120-letnią historią, potęgę polskiej motoryzacji, nieliczni wierzyli w powodzenie tej misji.  Dziś Ursus to polska marka eksportowa, która z sukcesem zdobywa kolejne rynki na całym świecie  – powiedział prezes zarządu URSUS S.A. Karol Zarajczyk.

Podczas ceremonii wręczania nagród, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, zwrócił uwagę na sukcesy firmy na rynku afrykańskim. A tych trudno było ostatnio nie zawuażyć… – Poprzez swoją ekspansję w Afryce, sprzedaż produktów, budowę montowni w mieście Adama i tym samym stworzenie tam nowych miejsc pracy, URSUS pokazuje innym polskim przedsiębiorcom, że w Afryce można prowadzić interesy. Wskazuje, jak zdobywać stałych partnerów w globalizującej się gospodarce, jak dzielić się z innymi, bo kto tego nie robi, ten przegrywa – podkreślił Piechociński.
Poza umowami z etiopską spółką Metec, w sierpniu br. Ursus podpisał w Etiopii kolejny kontrakt, tym razem z firmą Ethiopian Sugar Corporation, na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa, której wartość wynosi 30,6 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r.
Dzień po uroczystości Business Centre Club, spółka URSUS została nagrodzona tytułem Pracodawcy Polski Wschodniej. Jest to nagroda za znaczący wkład w rozwój gospodarczy wschodnich województw Polski poprzez tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy, innowacyjność oraz relacje z lokalnymi społecznościami. Tytuł ten jest przyznawany po raz pierwszy, w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

URSUS ma dwa zakłady w Polsce wschodniej: Lublinie i Dobrym Mieście. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki Henryk Goryszewski, który był obecny na uroczystości, podkreślał wielowymiarowość działalności firmy: – (…) To marka z ogromnym potencjałem krajowym  i  międzynarodowym: z 1,5 mln wszystkich ciągników używanych dziś w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki URSUS. W Polsce zatrudniamy około 700 pracowników wyłącznie na umowę o pracę. W ostatnich dwóch latach zainwestowaliśmy w rozbudowę naszych zakładów, poszerzanie portfela produktów oraz działalność innowacyjną. Dziś URSUS to nowoczesna firma z największym w branży centrum badań i rozwoju URSUS R&D w Lublinie, gdzie przy wykorzystaniu polskiej myśli technologicznej, współpracując z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej, tworzymy polskie produkty – podkreślił.
Nominacji i wskazań do nagrody dokonywały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości. Laureatów wyłoniła Rada Konsultacyjna, biorąc pod uwagę wpływ działalności firm na rozwój gospodarczy regionu, wkład w rozwój rynku pracy, innowacyjność, a także relacje z pracownikami i lokalnymi społecznościami.

Uroczystość wręczenia nagród Pracodawcy Polski Wschodniej towarzyszyła II Wschodniemu Kongresowi Gospodarczemu w Białymstoku w którym już tradycyjnie biorą udział przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, reprezentanci firm z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy i innych krajów oraz politycy, eksperci i naukowcy.

Renata Struzik, źródło: Ursus
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności