Ostatni dzwonek na pomoc dla producentów mleka

Producenci mleka, którzy nie mogli skorzystać ze wsparcia de minimis, wciąż jeszcze mogą ubiegać się o pomoc w formie rozłożenia na raty kary za przekroczenie kwot indywidualnych. Wnioski można składać do piątku.

Już tylko do piątku 13.listopada można składać wnioski o udzielenie pomocy w formie rozłożenia na raty opłaty za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015 przy zastosowaniu oprocentowania, które nie może być w stosunku rocznym niższe niż stopa dyskontowa stanowiąca stopę bazową ogłaszaną w komunikacie Komisji Europejskiej, powiększona o 1 punkt procentowy, tj. 2,76.

Takie wsparcie zostało umożliwione producentom mleka, którzy już wyczerpali limit pomocy de minimis dla jednego gospodarstwa rolnego w okresie trzech lat. Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do dyrektora oddziału terenowego Agencji Rynku Rolnego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę dostawcy hurtowego.

Formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej ARR: www.arr.gov.pl.

Renata Struzik, źródło: MRiRW
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności